Britská ministerka zahraničných vecí Liz Trussová obvinila vo štvrtok ruského prezidenta Vladimira Putina, že blokádu obilia v ukrajinských prístavoch sa snaží využiť ako zámienku na zrušenie medzinárodných sankcií, ktoré Západ na Moskvu uvalil za ruskú inváziu na Ukrajinu. TASR informuje na základe správy agentúry Reuters.

,,Je úplne otrasné, že sa Putin snaží od sveta žiadať výkupné a v podstate premieňa hlad a nedostatok jedla medzi najchudobnejšími ľuďmi na svete na zbraň," uviedla Trussová počas návštevy Bosny a Hercegoviny.

,,Jednoducho to nesmieme dopustiť. Putin musí odvolať blokádu ukrajinského obilia," dodala. Podľa šéfky britskej diplomacie by zrušenie sankcií či ich akékoľvek uvoľnenie Putina z dlhodobého hľadiska len posilnili.

Námestník ruského ministra zahraničných vecí Andrej Rudenko v stredu uviedol, že Rusko je pripravené vytvoriť humanitárne koridory pre plavidlá prevážajúce potraviny, aby mohli opustiť Ukrajinu výmenou za zrušenie niektorých sankcií Západu.

Ďalšie dôležité správy

PK 30 Davos - Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba sa prihovára počas diskusie na Svetovom ekonomickom fóre v Davose v stredu 25. mája 2022. FOTO TASR/AP

Dmytro Kuleba, Minister of Foreign Affairs of Ukraine gestures as he attends a seesion at the 51st annual meeting of the World Economic Forum, WEF, in Davos, Switzerland, on Wednesday, May 25, 2022. The forum has been postponed due to the Covid-19 outbreak and was rescheduled to early summer. The meeting brings together entrepre
Neprehliadnite

Kuleba označil ruskú ponuku na zrušenie blokády prístavov za vydieranie