Bývalý prezident USA Donald Trump zažaloval v pondelok americkú spravodajskú televíznu sieť CNN za ohováranie a požaduje od nej odškodné vo výške 475 miliónov dolárov (483,4 milióna eur).

Ďalší právny spor Trumpa

Trump v žalobe podanej na americkom okresnom súde v meste Fort Lauderdale v štáte Florida obvinil CNN, že proti nemu vedie kampaň „urážania na cti a ohovárania“, pretože sa „obáva“, že bude v roku 2024 opäť kandidovať na post prezidenta.

„CNN sa snažila využiť svoj obrovský vplyv – údajne ako 'dôveryhodný' spravodajský zdroj – na očiernenie žalobcu v mysliach svojich divákov a čitateľov s cieľom politicky ho poraziť,“ uviedli Trumpovi právnici v 29-stranovej sťažnosti.

CNN sa pokúsila pošpiniť meno Trumpa „sériou stále škandalóznejších, falošných a očierňujúcich označení ako 'rasista', 'ruský lokaj', 'povstalec' a v konečnom dôsledku 'Hitler,'“ uvádza sa ďalej v sťažnosti.

Bývalý prezident má napäté vzťahy s médiami 

Trump, ktorý požiadal o súdny proces pred porotou, mal počas svojho pôsobenia v úrade prezidenta USA napätý vzťah okrem CNN i ďalšími relevantnými spravodajskými médiami, ako je napríklad denník The New York Times, pripomína AFP. Trump ich označoval za „falošné správy“ a opakovane proti nim zúrivo vystupoval na sociálnych sieťach.

Ďalšie dôležité správy

PK 20 New York - Bývalý americký prezident Donald Trump opúšťa Trump Tower a smeruje do úradu newyorskej generálnej prokurátorky Letitie Jamesovej na výsluch v New Yorku 10. augusta 2022. Trump využil svoje právo nevypovedať pri viac než 400 otázkach prokuratúry v súvislosti s obvineniami z podvodov v jeho rodinnej firme. FOTO TASR/AP

Former President Donald Trump waves as he departs Trump Tower, Wednesday, Aug. 10, 2022, in New York, on his way to the New York attorney general's office for a d
Neprehliadnite

Darcovia v USA už minuli milióny dolárov na Trumpove právne bitky