Bývalý americký prezident Donald Trump v sobotu na sociálnej sieti napísal, že v utorok 21. marca ho zatknú.

Trump v príspevku na svojej vlastnej sociálnej sieti Truth Social v sobotu skoro ráno uviedol, že z úradu okresnej prokuratúry v newyorskej štvrti Manhattan „ilegálne unikli“ informácie, podľa ktorých „bude zďaleka najpoprednejší republikánsky prezidentský kandidát a bývalý prezident Spojených štátov zatknutý v utorok na budúci týždeň“.

Trump tiež v príspevku vyzval svojich podporovateľov na protesty.

Predstavitelia justičných a policajných orgánov v New Yorku už robia bezpečnostné prípravy pre prípad, že Trump bude obžalovaný.

Nebol zverejnený žiadny časový rámec, v ktorom sa bude veľká obžalovacia porota tajne zaoberať týmto prípadom a závažnosťou dôkazov, teda nie je známy ani čas jej prípadného hlasovania o tom, či exprezidenta USA obžaluje.

Ďalšie dôležité správy

WA 15 Palm Beach - Americký exprezident Donald Trump gestikuluje po tom, čo oficiálne oznámil, že v roku 2024 sa bude opäť uchádzať o úrad prezidenta Spojených štátov vo veľkej prijímacej sále svojej luxusnej rezidencie v Mar-a-Lago v štáte Florida v stredu 16. novembra 2022. Táto nová kandidatúra je Trumpovou treťou do Bieleho domu. FOTO TASR/AP 

Former President Donald Trump gestures after announcing he is running for president for the third time as he speaks at Mar-a-Lago in Palm Beach, Tues
Neprehliadnite

Trump opäť zverejnil príspevok na Facebooku, prvý od zákazu v roku 2021