„Rick urobil na energetike fantastickú prácu, ale prišiel jeho čas, tri roky sú dlhá doba, vyhlásil D. Trump počas návštevy amerického štátu Texas. Informovala o tom agentúra AFP.

Zároveň ubezpečil, že už má za R. Perryho náhradu, avšak neprezradil, kto to bude. Podľa agentúry AP by mal minister odísť z funkcie koncom tohto roka.  

Bývalý texaský guvernér R. Perry pôsobil ako minister energetiky USA od 2. marca 2017.   

Agentúra AP s odvolaním sa na nemenovaného činiteľa americkej administratívy uviedla, že R. Perry o svojej demisii informoval D. Trumpa vo štvrtok počas letu prezidentským špeciálom do Texasu, kam ho sprevádzal.    

Ešte v stredu špekulácie o svojom skorom odchode R. Perryho odmietal a vo štvrtok sa k dôvodom svojho rozhodnutia verejne nevyjadril.

R. Perry je v súčasnosti zapletený do škandálu vyvolaného podozreniami, že prezident D. Trump vyvíjal tlak na Ukrajinu v snahe o diskreditáciu svojho politického súpera Joea Bidena. Demokrati v súvislosti s týmto škandálom iniciovali v Kongrese proces, ktorý by mohol viesť k ústavnej žalobe na prezidenta (tzv. impeachmentu). Demokratickí kongresmani nariadili R. Perrymu, aby im do piatku (18.10.) predložil súvisiace dokumenty, píše AP.