D. Trump sa pohybuje na tenkom ľade. Náboženstvo je v Spojených štátoch citlivou oblasťou. Americká religiozita je zmesou tvrdého fundamentalizmu, výstrednosti, biznisu a politiky. Dosluhujúci americký prezident sa do ringu na pomedzí náboženstva a politiky vrhol možno až príliš energicky, čo opäť vyvolalo tvrdú vlnu kritiky zo strany jeho odporcov.

Ja som vyvolený“, povedal D. Trump a pri gestikulácii s roztiahnutými rukami sa pozrel do neba. Napriek tomu, že týmto slovným spojením narážal na to, že je predurčený k tomu, aby vyriešil obchodné spory medzi USA a Čínou, u predstaviteľov náboženských obcí spustili tieto slová polemiku. Skutočne chcel povedať, že sám seba považuje za mesiáša, alebo ide len o vtip?

 

Ako politicky (ne)osloviť židovskú komunitu

Vedúci nezávislého amerického židovského výboru David Harris podrobil slová D. Trumpa o „nedostatku vedomostí alebo lojality“ u členov židovskej obce, ktorí volia Demokratickú stranu, tvrdej kritike. „Americkí Židia – rovnako ako všetci Američania – majú rôzne politické názory a politické priority“, vyhlásil D. Harris.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa