Bývalý americký prezident Donald Trump už nepatrí medzi 400 najbohatších Američanov, uviedol časopis Forbes. K umiestneniu v tohtoročnom rebríčku Trumpovi chýbalo asi 400 miliónov dolárov.

Trump neprenikol medzi najbohatších ľudí v Spojených štátoch prvýkrát od konca 90. rokov. Jeho majetok sa síce rovnako ako vlani odhaduje na 2,5 miliardy dolárov, tento rok mu však na umiestnenie v rebríčku nestačil. Vlani bol Trump na 339. mieste.

Od začiatku pandémie sa hodnota Trumpovho majetku podľa odhadov znížila zhruba o 600 miliónov dolárov. Do veľkej miery to súvisí so stagnujúcimi cenami nehnuteľností v metropolách. Trump sa práve v realitnom sektore veľa angažuje.

Forbes uviedol, že Trump bol súčasťou „najexkluzivnejšieho národného klubu“ nepretržite od roku 1996. Medzi rokmi 1997 a 2016 figuroval vždy v hornej polovici rebríčka.

Trumpov majetok sa začal znižovať už v roku 2016 a odvtedy v poklese pokračoval. Najbohatší bol Trump podľa odhadov v roku 2015, keď Forbes jeho majetok ocenil na 4,5 miliardy dolárov.

Keď bol v rokoch 2017 až 2021 vo funkcii prezidenta, odovzdal Trump vedenie svojho korporátneho konglomerátu synom. Spoločnosti však zostali písané na neho.

Trump za svojho pobytu v úrade prezidenta opakovane hovoril, že ho prezidentovanie stojí miliardy dolárov. Podľa kritikov sa naopak snažil z funkcie profitovať, napísal nemecký server Spiegel.

WA 52 Sarasota - Bývalý americký prezident Donald Trump počas minúty ticha na pamiatku obetí, ktorí prišli o život po zrútení časti obytného komplexu na Floride počas stretnutia so svojimi priaznivcami v meste Sarasota v sobotu 3. júla 2021. FOTO TASR/AP 


Former President Donald Trump holds a moment of silence for the victims of the Miami building collapse during a rally at the Sarasota Fairgrounds Saturday, July 3, 2021, in Sarasota, Fla. (AP Photo/Jason Behnken)
Neprehliadnite

Daňové priznania amerického exprezidenta Trumpa vydajú do rúk Kongresu