D. Trump v reakcii uviedol, že sa s E. J. Carrollovou nikdy nestretol a takýto incident „sa nikdy nestal“. Tvrdenia novinárky, ktorá píše pre poradenskú rubriku módneho časopisu Elle, sa objavili vo výňatku z jej novej knihy, publikovanom v piatok v časopise New York.

Autorka je najmenej 16. ženou, ktorá obvinila D. Trumpa zo sexuálneho obťažovania pred tým, ako sa stal prezidentom, píše agentúra AFP.

Podľa E. J. Carrollovej došlo k sexuálnemu zneužitiu v roku 1995 alebo 1996, keď bol D. Trump prominentným realitným magnátom a ona známou autorkou poradenských článkov a moderátorkou televíznej šou.

E. J. Carrollová uviedla, že na D. Trumpa narazila v obchodnom dome Bergdorf Goodman v Manhattane, keď tam obaja nakupovali. Po spočiatku priateľskom rozhovore ju mal D. Trump požiadať o radu pri nákupe bielizne pre nemenovanú ženu, no následne ju zaviedol do skúšobnej kabínky, kde sa voči nej údajne správal násilne a zneužil ju.

E. J. Carrollová dodala, že na políciu sa neobrátila a o prípade až doposiaľ verejne nehovorila, pretože sa obávala následkov v podobe vyhrážok, prepustenia z práce či očierňovania.

D. Trump v reakcii vyhlásil, že E. J. Carrollová sa len snaží získať pozornosť. „Túto osobu som nikdy v živote nestretol. Snaží sa predať novú knihu – to by malo svedčiť o jej motivácii,“ napísal vo vyhlásení. Dodal, že časopis New York je „zomierajúcou publikáciou“, ktorá sa pokúsila „propagovať rozširovaním falošných správ“.