D. Trump to napísal na svojom twitterovom účte bez toho, aby uviedol, že má pre svoje tvrdenia dôkazy.

Obamov tím na žiadosť agentúry Reuters o komentár okamžite nereagoval. Podobne na otázku, či by mohol spresniť Trumpove obvinenia, nereagoval ani Biely dom.

„Hrozné! Práve som zistil, že Obama odpočúval moje telefóny v Trump Tower krátko pred (mojim) víťazstvom,“ napísal v jednom z tweetov americký prezident. V ďalšom tweete napísal: „Stavím sa, že dobrý právnik by mal skvelý prípad z toho, že prezident Obama odpočúval v októbri moje telefóny, krátko pred voľbami!“

D. Trump však v žiadnej z niekoľkých krátkych textových správ neuviedol, že by mal pre svoje tvrdenia dôkazy.

Podľa denníka The Independent sa preslávil D. Trump častými nepodloženými a niekedy až bizarnými tvrdeniami. Podľa britského denníka to tiež nie je prvýkrát, čo sa oprel do svojho predchodcu.

Minulý mesiac napríklad D. Trump vyhlásil, že podľa neho B. Obama stojí za protestnými demonštráciami, ktoré sa po nástupe Trumpa do Bieleho domu rozšírili do amerických miest. Vlani sa D. Trump napríklad verejne hlásil k teórii, že Barack Obama sa nenarodil v USA a že jeho rodný list je „sfalšovaný“.

Bývalý Obamov poradca Ben Rhodes dôrazne poprel Trumpove tvrdenia. „Žiadny prezident nemôže nariadiť odpočúvanie. Toto obmedzenie bolo zavedené kvôli ochrane občanov pred ľuďmi ako ste vy,“ reagoval B. Rhodes na Twitteri. V ďalšej reakcii na správu, že by právnik z toho urobil dobrý prípad, sa vyjadril v zmysle, že by právnik z toho prípad urobiť nemohol, že to môže urobiť iba klamár.

Šéfka demokratov v Snemovni reprezentantov Nancy Pelosiová dodala, že jedinou odpoveďou na obvinenia je vyšetrovanie nezávislej komisie.

Republikánsky senátor Lindsey Graham, ktorý často D. Trumpa kritizuje, na Twitteri napísal, že nevie o odpočúvaní, ale znepokojuje ho, že prezident naznačuje, že jeho predchodca robil niečo nelegálne. Sľúbil tiež, že urobí všetko, aby zistil pravdu.

Niekoľko konzervatívnych internetových novín a komentátorov sa v posledných dňoch vyjadrilo podobne ako D. Trump a napísali, že bol počas svojej kampane odpočúvaný. Avšak ani oni neponúkli dôkazy pre svoje tvrdenia.