Tamojšia spoločnosť Spor i sandinn chce využiť geotermálnu energiu na prevádzku troch obrovských sklenených kupol v hlavnom meste. Umiestniť ich chce do parku v Reykjavíku, pričom najväčšia kupola by mala dosahovať rozmery futbalového ihriska a mať šesť poschodí nad a pod zemou, píše agentúra Bloomberg.

Spoločne majú zaberať plochu 4 500 štvorcových metrov a budú simulovať tri rôzne klimatické podmienky. Najmenšiu kupolu plánujú používať ako agrárne laboratórium, slúžiť má aj ako trhovisko, obsahovať má tiež prednáškové miestnosti, reštauráciu či kaviareň.

Celoročné teplo

Zo zvyšných dvoch chcú vytvoriť tropický a stredozemný rezort, hostiť budú firemné mítingy či rôznorodé udalosti. V praxi teda môžu kupoly slúžiť ako miesta na pestovanie banánov či ako príjemne teplé rekreačné stredisko blízko Arktídy, kde si môžu miestni aj turisti oddýchnuť od neprívetivého islandského počasia.

Tropický raj a banány. Na Islande chystajú unikátny projekt

Zdroj: Spor i sandinn

Projekt s názvom Aldin v hodnote 37 miliónov dolárov, ktorý má byť podľa slov spoločnosti „celoročným tropickým rajom v Arktíde“ v súčasnosti

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa