Kontakty s Marianom Kočnerom, ktorý je obžalovaný z viacerých závažných trestných činov, inštalovanie skrytej kamery v kancelárii či údajná debata s exministrom Jánom Počiatkom o miliónovom biznise v pozadí predaja emisií. Ani všetky tieto spomenuté skutočnosti nestačili disciplinárnej komisii prokuratúry, aby zbavila niekdajšieho muža číslo jeden v inštitúcii Dobroslava Trnku jeho funkcie. Jediným trestom bude dočasná zrážka z platu po dobu troch mesiacov. 

Trnka musel vysvetľovať výroky o nahrávke s Marianom Kočnerom, na ktorej ho človek z takzvaných mafiánskych zoznamov úkoloval a tiež prepustenie podnikateľa Jozefa Majského z väzby, ktoré mal nariadiť. Výroky odzneli v rozhovore pre televíziu Markíza na jeseň 2019. Bývalý šéf prokuratúry príde iba o 15 percent svojho platu, hoci návrh znel na stratu funkcie. Trnka vo svojej záverečnej reči prízvukoval, že je nevinný. 

„Napokon sa ukázalo, že ten proces nebol až taký dobrý. Rok už nemôžem chodiť do roboty, kde by som mohol byť 100-percentne prospešný pre spoločnosť," povedal na margo obvinení. Tieň podozrenia visel nad Trnkom už dávnejšie, detaily sa dostali na verejnosť najmä počas vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Skrytá kamera

Na verejnosť prenikli dva videozáznamy zo skrytej kamery z kancelárie D. Trnku. Na jednom z nich kameru montoval do kancelárie Marian Kočner, v druhom prípade bol hlavným aktérom exminister za stranu Smer-SD Ján Počiatek. S D. Trnkom bývalý minister hovoril o kontroverznom predaji emisií za prvej vlády strany Smeru, na ktorom Slovensko prerobilo desiatky miliónov eur. Podľa Počiatka údajne najviac profitoval na predaji vtedajší predseda SNS Ján Slota. 

Kauza Gorila

Prípad zavraždeného novinára vyplavil na povrch aj zvukový záznam. Na ňom sa údajne rozpráva Trnka s Kočnerom, ktorý mu vulgárne nadáva. Dôvodom je údajné vydieranie spolumajiteľa finančnej skupiny Penta Jaroslava Haščáka kauzou známou ako Gorila. Tá sa týka druhej vlády Mikuláša Dzurindu počas ktorej sa mal J. Haščák v byte na Vazovovej ulici v Bratislave stretávať s poprednými štátnymi funkcionármi. V prípade dodnes polícia nezvniesla obvinenie.