D. Trnka pustil R. Ficovi ukážku z Gorily v roku 2008 alebo 2009, konkretizuje denník s tým, že to bolo na stretnutí na úrade vlády, na ktorom bol aj vtedajší šéf bratislavskej krajskej prokuratúry J. Čižnár. Informácia vyplynula z doterajšieho policajného vyšetrovania.

„Generálny prokurátor Jaromír Čižnár vypovedal v predmetnej veci dňa 14. februára 2019. Vzhľadom na prebiehajúce konanie a neverejný charakter prípravného konania, nebude obsah výpovede bližšie špecifikovať. Ako orgán činný v trestnom konaní má povinnosť dodržiavať Trestný zákon a nepodieľať sa na úniku informácií zo živej veci, a tak mariť priebeh vyšetrovania,“ reagovala hovorkyňa prokuratúry Andrea Predajňová pre portál Aktuality.

Z akého dôvodu išiel bývalý šéf prokuratúry za vtedajším premiérom a čo tým sledoval, nie je jasné, píše portál ďalej. V minulosti mal však D. Trnka nahrávkou z Gorily vydierať predstaviteľov finančnej skupiny Penta.

Poznámka: Týždenník TREND a portál TREND.sk sú súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta.