Bombové hrozby sa v Trnavskom kraji nakoniec nepotvrdili. V nemocnici v Trnave a Galante, poliklinike v Seredi a Trnave a na trnavskej železničnej stanici výbušné zariadenie nenašli. Potvrdila to hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.

Obnovila sa tiež prerušená vlaková doprava cez stanicu Trnava, informovala o tom Železničná spoločnosť Slovensko na sociálnej sieti.

Galantská nemocnica opätovne prijíma pacientov, potvrdil hovorca siete nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare Tomáš Kráľ. Trnavská nemocnica spustila fungovanie urgentu okolo 17:00.

Prípad si prevzal vyšetrovateľ s kriminalistami. Tí na stotožnení muža, ktorý bomby nahlásil, a objasnení jeho motívu pracujú. „Podozrivý je z prečinu šírenia poplašnej správy,“ uviedla polícia.

Na tiesňovú linku Trnavskom kraji niekto v stredu poobede nahlásil viacero bômb. Objekty evakuovali. Polícia na miestach realizovala pyrotechnické prehliadky. Pre bombovú hrozbu bola od 16:21 prerušená aj železničná doprava cez stanicu Trnava.

Ďalšie dôležité správy

Ilustračné foto.
Neprehliadnite

Leteli nad Slovenskom, keď im oznámili, že na palube je možno bomba