Zdravotníci z Fakultnej nemocnice (FN) Trenčín začali v nedeľu v Trenčíne s očkovaním pedagogických zamestnancov proti ochoreniu Covid-19. Vakcínu by malo dostať viac ako 900 učiteľov. Rovnaké očkovanie podstúpili aj seniori a ďalšie skupiny i v sobotu (13. 2.), keď v nemocnici a športovej hale dostalo vakcínu viac ako dvetisíc ľudí.

Dnešné očkovanie je určené výlučne pre učiteľov a očkujeme učiteľov nielen z Trenčianskeho kraja. Nahlásilo sa 930 pedagógov," povedala hovorkyňa FN Trenčín Martina Holecová. Dopoludnia podľa nej podali zdravotníci vakcínu od spoločnosti AstraZeneca proti ochoreniu Covid-19 už 405 učiteľom.

Marek Krajčí
Neprehliadnite

Nemocnice hlásia nedostatok personálu, štát sa spolieha aj na pomoc medikov

Možnosť zaočkovať sa sme prijali veľmi pozitívne, využili sme ju všetci, ktorí sme mohli," priblížila učiteľka prvého stupňa na Základnej škole v Trenčianskej Teplej Lucia Gancarčíková. Tá spolu s kolegami tento týždeň už deti učila v prezenčnej forme. „Do školy nastúpilo približne 97 percent detí, tri percentá zostali doma. Pozitívne ohlasy boli i zo strany rodičov. Dúfame a veríme, že sa po prázdninách vrátime naspäť do školských lavíc," dodala pedagogička.

Zdravotníci z trenčianskej nemocnice v sobotu zabezpečili i ďalšie kolo plošného testovania vybraných skupín. „V sobotu sa nám podarilo zaočkovať 2 048 osôb, z toho bolo zaočkovaných 1 750 v mestskej športovej hale a zvyšní v našom vakcinačnom centre v nemocnici," priblížila hovorkyňa. FN podľa nej plánuje minimálne preočkovať ľudí, ktorí dostali vakcínu v mestskej športovej hale.