Prezidentka Zuzana Čaputová bude podľa vlastných slov tráviť Vianoce „tak ako vždy, v kruhu najbližších". Verí, že sviatočné dni umožnia všetkým načerpať nové sily, stíšiť sa a nájsť potrebný pokoj, aby sa v náročnom období, ktoré prežívajú, dokázali do ďalšieho roka pozerať s nádejou.

Kollára by potešili ponožky

Predseda parlamentu Boris Kollár bude mať klasické slovenské Vianoce s kaprom, oblátkou, medom, cesnakom aj prerezaním jablka.

„Budem sa snažiť byť v kruhu najužšej rodiny – bratova manželka, deti, moja mamina, potom sa k nám pridajú ostatné deti. Vždy sa následne stretneme celá veľká rodina," priblížil pre TASR. Na Vianoce by Kollára potešili ponožky, papuče, pyžamo, ale aj dobrá kniha.

Na snímke vpravo predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina) navštívil a priniesol vianočnú kapustnicu zdravotníkom Záchrannej zdravotnej služby na Antolskej v Bratislave vo štvrtok 23. decembra 2021. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Predseda parlamentu Kollár sa poďakoval záchranárom, prisľúbil zlepšenie ich situácie

Hegerovci chodia na polnočnú

Premiér Eduard Heger chce byť na Vianoce so svojou rodinou a mamou. Na Štedrý večer zvykne ísť rodina Hegerových na bohoslužbu. Po príchode domov si rozbaľujú darčeky.

„Samozrejme, deti by nevydržali počas večere, keby sme nerozbaľovali darčeky," poznamenal Heger. Potom sa spoločne najedia.

„Zvykneme mať u nás doma maminu a pokúsime sa o to aj tento rok, ale uvidíme, aké budú podmienky z hľadiska pandemickej situácie," povedal pre TASR predseda vlády.

JB 35 Brusel - Premiér SR Eduard Heger prichádza na summit EÚ a krajín Východného partnerstva v Bruseli 15. decembra 2021. Stredobodom štvrtkového summitu Európskej únie v Bruseli bude COVID-19 a očkovanie, nárast cien energií, migrácia a bezpečnosť. Uviedol to predseda Európskej rady Charles Michel v utorňajšej pozvánke pre lídrov členských krajín Únie. FOTO TASR/AP

Slovakia's Prime Minister Eduard Heger arrives for an Eastern Partnership Summit in Brussels, Wednesday, Dec. 15, 2021. European
Neprehliadnite

Heger: Ak je ohrozená bezpečnosť Ukrajiny, tak musíme byť ostražití aj my

Matovič nemá rád cesnak

Ministrovi financií Igorovi Matovičovi sa páči zvyk mať štedrovečerný stôl plný, ktorý z východu priniesla jeho manželka. Naopak nemá rád tradičné jedenie strúčika cesnaku. „To je trochu kruté a potom to rýchlo s kapustnicou zajedať, aby ste to necítili," poznamenal Matovič.

Na snímke minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) . FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Koncoročné starosti malých i veľkých platcov DPH. Matovič s bičom v ruke vyžaduje nezmysly

Sulíkovci bez kapra

Líder SaS a minister hospodárstva Richard Sulík bude Vianoce tráviť doma s rodinou. Medzi jeho obľúbené tradície patrí stavanie stromčeka. Čo sa týka štedrovečerného menu, prezradil, že kapra nemávajú, no na stole určite nebude chýbať zemiakový šalát.

Na snímke minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS) počas rozhovoru pre Tlačovú agentúru Slovenskej republiky (TASR) v Bratislave 23. decembra 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Sulík: V koalícii sme si na seba zvykli. Dni plynú, robota ide, správanie Sme rodina nechápem