Americký prevádzkovateľ alternatívnej taxislužby Lyft Inc. predá svoju divíziu zaoberajúcu sa technológiou pre samoriadiace autá Level 5 japonskej automobilke Toyota Motor za 550 miliónov dolárov. Oznámili to spoločnosti v noci na dnes. Lyft vďaka predaju splní svoj cieľ ziskovosti o štvrťrok skôr, než plánoval.
Dohoda by mala byť dokončená v treťom štvrťroku. Divízia Level 5 bude so svojimi 300 zamestnancami začlenená do divízie Toyoty Woven Planet, ktorú automobilka zriadila v januári a má na starosti vývoj prepojených vozov a autonómneho a poloautonómneho konania.

Toyota Yaris GR Four.
Neprehliadnite

Toyota Yaris získala európsky titul zaslúžene. Hybridná verzia jej dáva srdce

Vo februári Toyota uviedla, že bude vyvíjať a vyrábať autonómne minidodávky pre spoločnosti ponúkajúce alternatívne taxislužby, spolu s firmami Aurora a Denso.
Firma Lyft sa predajom zbavuje časti podnikania, ktorá jej odčerpáva hotovosť, a bude sa teraz môcť zamerať na oživenie svojich hlavných aktivít zasiahnutých pandémiou.

Lyft už v súčasnosti umožňuje spotrebiteľom vo vybraných mestách zarezervovať si jazdu v samoriadiacom automobile, v spolupráci s firmami Waymo zo skupiny Alphabet a Motional, ktorá je spoločným podnikom firiem Hyundai Motor a Aptiv. Podľa dohody s Toyotou bude mať Woven Planet tiež prístup k údajom o reálnych jazdách zhruba 10-tisíc áut, ktoré jazdia pod značkou Lyft. Dáta sú cenné pre vývoj samoriadiachich áut.