Líder OĽaNO Igor Matovič počas nedeľnej relácie Na telo uviedol, že o spomínanom balíku by sa mohlo v parlamente hlasovať v utorok večer alebo stredu dopoludnia. Minister hospodárstva Richard Sulík prostredníctvom sociálnej siete poslancov NR SR vyzval, aby veto prezidentky neprelamovali.

„Ak prelomíte veto prezidentky, spustíte likvidačný proces našich miest, obcí a krajov. Znamená to totiž o pol miliardy menej pre nich. Pre školy, domovy dôchodcov, investičné plány a čerpanie eurofondov. Táto "skratka" bude pre nás všetkých sakramentsky drahá a doplatíme na ňu,“ uviedol.

Ku balíku sa vyjadril aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. Ten vysvetlil, že v dôsledku prijatia spomínaného návrhu by museli celkom iste redukovať služby vrátane sociálnej oblasti.

„Rovnako tak zvyšovať niektoré poplatky, napríklad na stredoškolských internátoch," upozornil.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS) hovorí počas tlačovej konferencie k vyjednávaniu o embargu na ruskú ropu 7. júna 2022  v Bratislave. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Prelomenie veta pri protiinflačnom balíčku znamená likvidovanie samospráv, tvrdia saskári