Štvrtkové búrky a tornádo na Břeclavsku a Hodonínsku majú šiestu obeť. Zomrela vo Fakultnej nemocnici Brno. Úmrtie potvrdila hovorkyňa nemocnice Veronika Plachá, ktorá nechcela povedať žiadne bližšie informácie. Podľa zistení ČTK zomrelo malé dieťa. Búrky zasiahli kraj vo štvrtok večer. Zničili na 1 200 domov, zranenia utrpeli desiatky ľudí.

Prírodný živel, ktorý vyčíňal na južnej Morave, napáchal enormné škody na majetku a zomrelo aj niekoľko ľudí. Okresy Hodonín a Břeclav, predovšetkým dedinky Hrušky a Lužice, sa zobudili do rána plného plaču a žiaľu.
Neprehliadnite

Medzi obeťami silných búrok na Morave je aj Slovenka

Na šieste úmrtie upozornil Český rozhlas Radiožurnál. ČTK o úmrtí povedal hodonínsky zástupca primátora Peter Buráň a potvrdila mu ho aj Plachá. „Viac ale nemožno povedať s ohľadom na vek," povedala hovorkyňa. Podľa informácií ČTK zomrelo dvojročné dieťa.

Búrky sprevádzali krúpy s veľkosťou až tenisových loptičiek a tiež tornádo o rýchlosti cez 200 kilometrov za hodinu. Najviac zasiahnuté sú obce Moravská Nová Ves, Hrušky, Mikulčice a Lužice, ale aj Hodonínská časť Pánov a štvrť Bažantnice. Okrem šiestich úmrtí sa zranili desiatky ľudí, ďalšie desiatky utpeli zranenia neskôr pri opravách zničených domov. Búrky zasiahli na 1 200 domov, z ktorých pôjde cez 70 k zemi, poškodené sú autá aj zeleň.