Rozširovanie Eurovey napreduje

Práce na výstavbe novej bratislavskej štvrte, ktorá vznikne rozšírením a dotvorením súčasnej zóny Eurovea z roku 2010, pokračujú. Hlavnú časť Eurovea 2 tvorí šesť stavieb. Ide o zväčšenie nákupného centra, podzemnú garáž, bytový dom Eurovea Riverside, dve administratívne budovy Pribinova X a Pribinova Y a prvý obytný mrakodrap Eurovea Tower.

Rozšírenie známeho nákupného centra na dunajskom nábreží, ktoré v roku 2018 navštívilo denne 35-tisíc ľudí, má ukončenú hrubú stavbu. V celom projekte, vo veži Eurovea Tower aj v obytnej časti Eurovea Riverside, je predaných takmer 90 percent bytov, informoval developer J&T RE.

Eurovea 2 v Bratislave
Neprehliadnite

Rozšírenie bratislavskej Eurovey je v plnom prúde. Mrakodrap dosiahol 18 poschodí

Ľady okolo vlakovej stanice sa pohli

Urbanisticko-architektonickú súťaž na rekonštrukciu hlavnej vlakovej stanice a jej okolia v Bratislave plánujú vyhlásiť na budúci rok. Avizoval to primátor Matúš Vallo s tým, že súťaž má priniesť najlepšie možné riešenie stanice hodnej hlavného mesta. Samospráva bude pripravená na rôzne modely financovania vrátane spoluúčasti súkromného sektora.

Vyhláseniu súťaže má v spolupráci s ministerstvom dopravy a Železnicami Slovenskej republiky predchádzať vypracovanie technických podkladov, analýza tokov cestujúcich a štúdia uskutočniteľnosti. Železnice nedávno uviedli, že vznikla interná pracovná skupina pre návrh riešenia komplexnej rekonštrukcie hlavnej stanice. Skupina pripravuje niekoľko variantov využiteľnosti.

Hlavná stanica
Neprehliadnite

Architektonickú súťaž na hlavnú stanicu v Bratislave majú vyhlásiť v budúcom roku

 

Najprv postavia južnú časť Nesta

Výstavba južnej časti štvrte Nesto v bratislavskej Petržalke v blízkosti slovensko-rakúskych hraníc sa môže začať. Developer Lucron prinesie okrem bývania kancelárske priestory, občiansku vybavenosť vrátane materskej školy a školu so športovým centrom.

Postupne pribudne supermarket, medicínske centrum s lekárňou a námestie. Súčasťou projektu bude športový areál s bežeckým chodníkom okolo celého územia. V súčasnosti vedú cez územie medzinárodné a hojne využívané cyklotrasy. Do Petržalky, ktorá má v súčasnosti vyše 100-tisíc obyvateľov, postupne, ako bude pokračovať výstavba, príde ďalších približne 15-tisíc.

Projekt Nesto v Bratislave-Petržalke
Neprehliadnite

V prvej fáze bratislavského projektu Nesto postavia vyše 160 bytov. Bude aj námestie

 

Projekt Agáty láka aj rekreantov

Ponuku bývania v projekte Agáty v bratislavskej Dúbravke posilní developer Cresco Real Estate o 29 domov so záhradou. S ich predajom začal 15. októbra, 121 bytov a apartmánov v Agátoch je v ponuke od mája tohto roka.

Projektom chce osloviť záujemcov, ktorí hľadajú nielen trvalé bývanie, ale aj alternatívu rekreačného či víkendového bývania alebo dlhodobé zhodnocovanie financií cez investičnú nehnuteľnosť.

Podľa výkonného riaditeľa spoločnosti Jána Krnáča finišujú rokovania o výbere generálneho dodávateľa stavby aj financujúcej banky. Zároveň podľa plánu začali stavebné práce na pozemku.

Projekt Agáty v Bratislave-Dúbravke
Neprehliadnite

Cresco Real Estate v Agátoch v Bratislave ponúka okrem bytov aj domy so záhradou

 

Dubnica obnoví centrálnu zónu

Mesto Dubnica nad Váhom chystá obnovu svojej centrálnej mestskej zóny s využitím ekologicky udržateľných opatrení. Prepojí okolie domu kultúry a mestského úradu, ktoré delí Bratislavská ulica. Mesto si nechalo vypracovať architektonickú štúdiu.

Dubnica sa plánuje uchádzať o nenávratné finančné zdroje z výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie príspevku, ktorá je zameraná na vodozádržné opatrenia v urbanizovanej krajine.

Okrem ekologických opatrení pribudne v okolí mestského úradu plocha s chodníkom na prezentáciu umeleckých diel, herné prvky pre deti a parkové stoly. V okolí domu kultúry vysadia dažďovú záhradu na zachytávanie zrážkovej vody a vznikne reprezentačný priestor.

Návrh ekologicky udržateľnej centrálnej mestskej zóny v Dubnici nad Váhom.
Neprehliadnite

Dubnica plánuje investíciu do ekologicky udržateľnej mestskej centrálnej zóny