Všetko nasvedčuje tomu, že tento rok by mohol byť pre cestovateľov opäť o niečo lepší oproti predchádzajúcim. Koronavírus totiž slabne a niektoré krajiny už začínajú s rušením pandemických opatrení. Renomované austrálske vydavateľstvo cestovných sprievodcov Lonely Planet vybralo aj pre tento rok desať najatraktívnejších krajín, miest a regiónov, ktoré sa oplatí navštíviť.

Rarotonga ostrov - Cookove ostrovy
Zdroj: profimedia

Cookove ostrovy

Odborníci sa zhodujú, že aj v roku 2022 budú ľudia hľadať krajiny, ktoré sú bohaté na prírodné atrakcie a zároveň ešte nie sú výrazne zasiahnuté turizmom. Aj z toho dôvodu sa na prvom mieste v rebríčku top krajín nachádzajú Cookove ostrovy, ktoré sú známe nielen nádhernými plážami, ale aj mnohými ďalšími prírodnými bohatstvami.

Nie nadarmo dobrodruhovia označujú toto miesto za tropický raj. V okolitých vodách totiž žije viac ako 130 rôznych druhov koralov, množstvo korytnačiek, veľrýb, delfínov, žralokov či viac ako 600 druhov rýb. Ostrovy sú pre výborné podmienky vyhľadávané potápačmi z celého sveta.

Najväčším ostrovom je Rarotonga. Medzi ďalšími ostrovmi zabezpečuje spojenie miestna letecká spoločnosť Air Rarotonga. Nachádza sa tu Marae Moana, jeden z najväčších morských parkov na svete a tiež tu funguje program Mana Tiaki Eco Certification Programme, ktorý ukazuje osvedčené postupy v oblasti udržateľnosti. Zaujímavosťou je, že na Cookových ostrovoch doteraz nezaznamenali ani jeden prípad ochorenia covid-19.