Matovičova „Atómovka“

„Slovensko má konečne v rukách prostriedok, ktorý vyrieši situáciu okolo pandémie ochorenia Covid-19,“ hlásal hrdo Igor Matovič po tom, ako nakúpil ruské vakcíny Sputnik V. Niekoľko dní, počas ktorých sa dá na očkovanie touto látkou prihlásiť ukázalo, že o ňu v praxi nie je taký záujem, aký expremiér deklaroval.

Slabý záujem vraj spôsobila antikampaň, ktorá sa proti vakcíne viedla celé mesiace. Nedá sa úplne nesúhlasiť, určite nejakú časť populácie odradili aj informácie o tom, že napríklad bez ohľadu na zaočkovanie Sputnikom budú mať problémy pri cestovaní.

Jednou rovinou problému je ale to, koľko ľudí napokon vakcínu využije a celkom inou zodpovednosť kompetentných. Čo sa bude diať v prípade, že tisíce dávok očkovacej látky nevyužijeme? Ako sa ruská strana postaví k tomu, že ďalšie už nebudeme potrebovať?

Nákup čohokoľvek za milióny eur je potrebné dôsledne zvážiť. Krok vlády, respektíve sólo hráča I. Matoviča sa nedá ospravedlniť tým, že ide o akúsi začiatočnícku nerozvážnosť. Možno totiž raz príde aj na vyvodenie inej, než len politickej zodpovednosti.

Na snímke muž počas očkovania ruskou vakcínou Sputnik V
Neprehliadnite

Na Slovensku sa začalo očkovať ruskou vakcínou Sputnik V

Minister na odstrel

Opozícia chce odvolávať ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO). Ten má odísť pre niektoré kroky polície, ktorá zatýka už aj vlastných príslušníkov. V uplynulých hodinách sa ku kritike pridal aj minister práce za hnutie Sme rodina Milan Krajniak.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa