Lockdown pre nezaočkovaných

Slovensko má najväčší 7-dňový priemer nových prípadov covidu-19 na počet obyvateľov. Podľa údajov Johnss Hopkinss University máme priemerne denne 1 642 nových prípadov na milión obyvateľov, čím sa radí na vrchol rebríčka. Najbližšie tri týždne pôjdu obyvatelia SR len do práce, do obchodu a domov.

Vláda zavádza od 22. novembra lockdown, podobne ako iné európske krajiny, kde pandémia láme rekordy napriek vysokej zaočkovanosti.

Na Slovensku nebude nakoniec platiť prísnejší režim Kompletne zaočkovaní, ale zmení sa na OP(očkovaní, prekonaní). Znamená to, že osoby, ktoré prekonali ochorenie covid-19 v období pred nie viac ako 180 dňami, budú mať rovnaké možnosti ako kompletne zaočkované osoby.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Michalovciach eviduje roztrúsený výskyt ochorenia COVID-19 po celom okrese. Okres Michalovce prešiel od pondelka na základe COVID automatu z bordovej do čiernej fázy, ktorá zodpovedá tretiemu stupňu ohrozenia. Na snímke výdaj balených obedov z okienka v reštaurácii v Michalovciach v pondelok 25. októbra 2021. FOTO TASR - Roman Hanc
Neprehliadnite

Nový covid automat: Prehľad opatrení pre obchody, hotely, fitness centrá a kúpele

Rakúsko sa vypne

Niekoľko dní po tom, čo Rakúsko uvalilo lockdown na neočkovaných, oznámilo úplný celoštátny lockdown pre všetkých.

Kancelár Alexander Schallenberg povedal, že bude trvať najmenej 10 dní a od 1. februára 2022 bude očkovanie zo zákona povinné. 

EBE 27 Viedeň - Na snímke nový rakúsky spolkový kancelár Alexander Schallenberg skladá prísahu do rúk prezidenta Alexandra Van der Bellena vo Viedni 11. októbra 2021. FOTO TASR/APThe new Austrian Chancellor Alexander Schallenberg is sworn-in by Austrian President Alexander Van der Bellen (not in the picture) in the presidential chancellery in Vienna, Austria, Monday, Oct. 11, 2021. (AP Photo/Lisa Leutner)
Neprehliadnite

Rakúsko zavedie lockdown pre všetkých a povinné očkovanie

Pacient nula sa našiel

Prvým známym prípadom covid-19 bol predajca na trhu v čínskom meste Wu-chan, nie účtovník, ktorý zrejme nemal žiadne prepojenie s trhom, ale ktorého prípad prispel k špekuláciám, že vírus mohol uniknúť z laboratória.

Najpravdepodobnejšou hypotézou je, že sa ľudia nakazili prirodzene, pravdepodobne prostredníctvom obchodu s voľne žijúcimi zvieratami.

WA 21 Wu-chan - Ľudia kráčajú v uliciach čínskeho mesta Wu-chan po ukončení 76-dňovej izolácie mesta a obmedzení dopravy pre šírenie nového koronavírusu v stredu 8. apríla 2020. Na cestách 11- miliónového mesta sa tvorili dopravné zápchy. Na letiskách, vlakových a autobusových staniciach čakali cestujúci v dlhých radoch. Tisíce ľudí cestovali z Wu-chanu späť do svojich domovov alebo do zamestanania. Žlté bariéry, ktoré blokovali niektoré ulice, odstránili. Brány do obytných priestorov však sú na
Neprehliadnite

Kde a ako sa to celé začalo: Štúdia potvrdila presné miesto vzniku covid-19 aj pacienta nula

Nezamestnanosť klesla

Evidovaná miera nezamestnanosti na Slovensku v októbri tohto roka klesla na 6,79 percent. Oproti septembru ide o pokles o 0,3 percenta. Vtedy bola evidovaná miera nezamestnanosti na úrovni 7,09 percent.

Milan Krajniak vyzdvihol, že po lete každoročne pribúda do evidencie množstvo absolventov stredných a vysokých škôl. Slovensku sa podľa jeho slov tento rok podarilo uchádzačov vo veľmi dobrej miere umiestniť na pracovný trh.

Na snímke minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina) gestikuluje počas hlasovania o vyslovení nedôvery na rokovaní 50. schôdze NR SR v Bratislave 4. novembra 2021. Krajniak zostáva ministrom práce, plénum Národnej rady (NR) SR ho podržalo. Za opozičný návrh na vyslovenie nedôvery Krajniakovi vo štvrtok hlasovalo len 48 zo 131 prítomných poslancov. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Krajniak: Nezamestnanosť na Slovensku klesla aj napriek pandémii covid-19

USA žiada nižšiu cenu ropy

Spojené štáty požiadali niekoľko štátov patriacich k najväčším dovozcom ropy na svete, aby zvážili siahnutie do svojich strategických ropných rezerv. Podľa Washingtonu by takáto koordinovaná akcia umožnila znížiť súčasné vysoké ceny energií vo svete, ktoré brzdia ekonomický rast.

Nečakaná žiadosť, ktorá sa podľa zdrojov týka Číny, Indie či Japonska, prichádza v období, keď na amerického prezidenta Joea Bidena rastie tlak, aby riešil zvyšujúce sa ceny pohonných látok a ďalších spotrebiteľských nákladov.

ropa
Neprehliadnite

USA chcú znížiť cenu benzínu, opatrenia sa však minú účinkom