Štyria podozriví z podvodu 

Z podvodnej činnosti neoprávneného poskytovania štátnej pomoci z projektu Prvá pomoc sú podozrivé štyri osoby, ktoré pracovali na pezinskom úrade práce. Išlo o bežných úradníckych pracovníkov, nie o manažérov, a úrad už s nimi pracovný pomer ukončil.

Informoval o tom minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) v piatok pred mimoriadnym sociálnym výborom. Tieto štyri osoby podľa ministra falšovali listiny, podpisy aj výsledky kontrol.

Na snímke minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina) počas tlačovej konferencie k odhaleniu zneužívania systému príspevkov na ochranu pracovných miest žiadateľmi v Bratislave 22. októbra 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Štyria pracovníci úradu práce v Pezinku sú podozriví z podvodnej činnosti

Delta zrodila ďalšiu deltu

Nebezpečnejší delta variant má nového potomka. Vedci sledujúci genetickú evolúciu delty identifikovali ďalšiu jej mutáciu AY.4.2, ktorá má byť o 10 až 15 percent prenosnejšia.

Tá je podľa všetkého zodpovedná za rastúcu mieru ochorenia covid-19 vo Veľkej Británii. Pripadá na ňu takmer 10 percent prípadov v krajine.

Man,Stopping,Coronavirus.,Immune,System,Defend,From,Corona,Virus,Covid-19.
Neprehliadnite

Delta zrodila ďalšiu deltu. Môže byť infekčnejšia ako pôvodná mutácia

Prezidentka podporila zdravotníkov

Prezidentka SR Zuzana Čaputová považuje požiadavku, aby sa v rozpočte zvýšili finančné prostriedky pre zdravotníctvo, za legitímnu. Uviedla to v piatok (22. 10.) po stretnutí so zástupcami organizácií pôsobiacich v sektore zdravotníctva.

Poukázala na to, že v rozpočte je balík peňazí, o ktorom sa má rozhodnúť podľa priorít Slovenska na ďalší rok. Hlava štátu si nevie v aktuálnej dobe predstaviť väčšiu prioritu, ako je zdravotníctvo.

Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová počas jej vyjadrenia k stretnutiam s politickými lídrami, ktoré absolvovala počas tohto týždňa. V Bratislave 29. septembra 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Prezidentka dala za pravdu zdravotníkom, do ich rezortu treba naliať viac peňazí

R. Kuruc prepustený z väzby

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) vydal v piatok príkaz na prepustenie obvineného bývalého štátneho tajomníka ministerstva financií Radka Kuruca z väzby.

TASR o tom informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan. Radko Kuruc bol zadržaný, obvinený a následne väzobne stíhaný od polovice augusta, keď ho zadržali v rámci akcie Mýtnik III.

obvinený Radko Kuruc
Neprehliadnite

Bývalého štátneho tajomníka ministerstva financií Radka Kuruca prepustili z väzby

Súdna mapa zruší štyri okresné súdy

Nová už tretia verzia súdnej mapy počíta so zrušením štyroch okresných súdov. Pôvodne sa ich počet mal znížiť z 54 na 30. Naďalej sa však počíta so vznikom mestských súdov v Košiciach a Bratislave. V piatok to pred novinármi uviedla ministerka spravodlivosti Mária Kolíková.

Zostávajúce súdy ostanú ako pracoviská alebo sídla. V praxi dôjde k zväčšeniu obvodov okresných súdov na 30, v ktorých však bude pôsobiť viac pracovísk. Zrušiť by sa mali Okresný súd Partizánske, Skalica, Bánovce nad Bebravou a Kežmarok.

Na snímke ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková počas tlačovej konferencie na tému: Na ceste k novej súdnej mape MS SR naďalej pozorne počúva, diskutuje a vyhodnocuje podnety a pripomienky 22. októbra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Bude aj finále? Tretia verzia súdnej mapy počíta so zrušením štyroch okresných súdov