Štát poskytne väčšiu ochranu zdravotníkom

Polícia začne aktívnejšie poskytovať súčinnosť nemocniciam a mobilným očkovacím tímom, aby zabezpečila vyššiu ochranu pred verbálnymi, ale i fyzickými vyhrážkami zo strany odporcov očkovania. Po rokovaní ústredného krízového štábu to povedal minister vnútra Roman Mikulec.

„Faktom je, že zdravotnícky personál prichádza do kontaktu s ľuďmi, ktorí sa im vyhrážajú, je potrebné preto prijať aktívne opatrenia, ktoré týmto incidentom zabránia," povedal R. Mikulec. Krízový štáb sa konsenzuálne dohodol na konkrétnych opatreniach. Časť z nich bude okamžite aplikovaná do praxe, o ďalších budú hovoriť na nasledujúcom zasadnutí, priblížil minister vnútra.

Na snímke je autobus cestovnej kancelárie, ktorá ho v snahe splácať úver v čase pandémie korovanírusu Covid - 19 prenajala a zriadila v jeho interiéri mobilné odberové miesto.
Neprehliadnite

Polícia poskytne väčšiu ochranu zdravotníkom pred antivaxermi. Útokov je už príliš veľa.

Očkovanie treťou dávkou bude v DSS už čoskoro

Domovy sociálnych služieb (DSS) sa už niekoľko dní pripravujú na očkovanie treťou dávkou vakcíny proti ochoreniu Covid-19. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský povedal, že očkovanie v nich je otázkou budúceho týždňa.

Doplnil, že budúci týždeň začnú aktívne oslovovať ľudí, ktorí majú nejaký imunodeficit. Aj tí by mali byť pri tretej dávke uprednostnení. „Pokiaľ budeme mať tieto dve skupiny rozbehnuté a proces tam bude pokračovať tak, ako si predstavujeme, tak je to otázka jedného týždňa, keď spustíme očkovanie aj pre verejnosť,“ informoval.

Vladimír Lengvarský
Neprehliadnite

Očkovanie v DSS treťou dávkou by sa mohlo spustiť budúci týždeň, avizuje Lengvarský

Tržby v retaili prekonali aj obdobie pred pandémiou

Augustové tržby v maloobchode boli vyššie ako pred rokom a o šesť percent prekonali aj obdobie pred pandémiou. Informoval o tom Štatistický úrad SR. Medziročne sa tržby zvýšili v maloobchode, veľkoobchode, v predaji a oprave motorových vozidiel a mierne aj v ubytovaní. Pokles zaznamenali tržby reštaurácií a pohostinstiev. Tržby spred pandémie nedosiahli len prevádzkovatelia v ubytovacích zariadeniach.

„Aj v nasledujúcich mesiacoch očakávame pretrvávajúci prevažne rastúci trend tržieb, ktorý však dočasne môže narúšať zhoršenie pandemickej situácie v niektorých regiónoch Slovenska. Naopak, po dovolenkovej sezóne by sa mohla opäť postupne realizovať ďalšia časť odloženej spotreby z obdobia pandemickej uzávery,“ povedal analytik UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia Ľubomír Koršňák.

peniaze
Neprehliadnite

Augustové tržby v maloobchode prekonali aj obdobie pred pandémiou

Česko odštartovalo voľby

Voľby do Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky sa začali. Ako prví môžu hlasovať ľudia, ktorí sa pre koronavírus nachádzajú v karanténe alebo izolácii. Tí môžu svoj hlas odovzdať priamo zo svojho auta na jednom z 82 stanovíšť.

Českí občania majú okrem toho poslednú možnosť vyzdvihnúť si na obecnom úrade hlasovací preukaz, ktorý im umožní voliť aj mimo miesta ich bydliska. Žiadosť o tento preukaz však bolo potrebné doručiť na úrad najneskôr minulý piatok.

Strany, ktoré sa na voľbách zúčastňujú, mali zase do 14.00 h čas na to, aby z volieb prípadne stiahli niektorých svojich kandidátov. Rovnako tak mohli ešte aj samotní kandidáti odvolať svoju kandidatúru.

Ilustračné foto.
Neprehliadnite

Začali sa voľby v Česku. Ako prví môžu voliť ľudia v karanténe a izolácii

Trump sa neumiestil v rebríčku najbohatších

Bývalý americký prezident Donald Trump už nepatrí medzi 400 najbohatších Američanov, uviedol časopis Forbes. K umiestneniu v tohtoročnom rebríčku D. Trumpovi chýbalo asi 400 miliónov dolárov. Medzi najbohatších ľudí v Spojených štátoch neprenikol tak prvýkrát od konca 90. rokov. Jeho majetok sa síce rovnako ako vlani odhaduje na 2,5 miliardy dolárov, tento rok mu však na umiestnenie v rebríčku nestačil. Vlani bol na 339. mieste.

D. Trumpov majetok sa začal znižovať už v roku 2016 a odvtedy v poklese pokračoval. Najbohatší bol podľa odhadov v roku 2015, keď Forbes jeho majetok ocenil na 4,5 miliardy dolárov. D.Trump za svojho pobytu v úrade prezidenta opakovane hovoril, že ho prezidentovanie stojí miliardy dolárov. Podľa kritikov sa naopak snažil z funkcie profitovať.

WA 15 archív Dallas - Na archívnej snímke z 11. júla 2021 americký exprezident Donald Trump vystupuje na Konferencii konzervatívnej politickej akcie (CPAC) v Dallase. Americké ministerstvo spravodlivosti v piatok 30. júla 2021 nariadilo Federálnej daňovej správe (IRS), aby daňové priznania bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa odovzdala výboru Snemovne reprezentantov pre finančnú legislatívu. FOTO TASR/AP 

 
FILE - In this July 11, 2021, file photo former president Donald Trump speaks at the C
Neprehliadnite

Trump už nepatrí medzi 400 najbohatších Američanov, zverejnil Forbes