Matovič má svoju súťaž očkovancov

Na očkovaciu prémiu a sprostredkovateľský bonus sa do pondelka do 15.00 h zaregistrovalo 160-tisíc ľudí. Informoval o tom podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽANO). Bolo to 20 hodín od otvorenia možnosti registrácie.

Spresnil, že RTVS bude po nedeliach vysielať losovania po päť ľudí, ktorí môžu vyhrať prémiu 100-tisíc eur. Od pondelka do piatka sa bude losovať ďalších 125 pre alternatívne ceny od tisíc do 10-tisíc eur a v elektronickom losovaní raz týždenne 10-tisíc ľudí získa po 100 eur. Losovať sa začne 15. augusta. Dokopy sa podľa Matoviča za 12 týždňov rozdelí 110-tisíc cien dokopy za 21 miliónov eur.

Štát chce ľudí motivovať, aby sa očkovali proti kovidu, aj tak, že za to ponúka peniaze.
Neprehliadnite

Matovič má svoju očkovaciu lotériu, na tlačovej besede avizoval veľký záujem

Obavy z pandémie sú najnižšie od mája ´20

Obavy z ohrozenia epidémiou nového koronavírusu sú najnižšie od mája 2020 a respondenti obávajúci sa pandémie sú aj menej ochotní dať sa zaočkovať. Dôvera vo vládu v súvislosti s koronakrízou ostáva aj po obmene kabinetu nízka.

Vyplýva to z prieskumu s názvom ,,Ako sa máte, Slovensko?", ktorý iniciuje Slovenská akadémia vied (SAV), MNFORCE a agentúra Seesame a nové kolo bolo od 15. do 20. júla.

Z prieskumu vyplýva, že pandémiou sa dlhodobo cítia menej ohrození tí, ktorí sa neplánujú očkovať, ľudia so základným vzdelaním a muži. Respondenti, ktorí sa cítia menej ohrození, výrazne menej obmedzujú svoje kontakty a menej dodržiavajú aj protipandemické opatrenia. Dôvera vo vládu v súvislosti s koronakrízou podľa prieskumu stagnuje na nízkej úrovni asi 17 percent.

Na snímke ľudia relaxujú počas horúceho letného dňa na Nábreží Dunaja 7. júla 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

Obavy z pandémie sú najnižšie od mája 2020, ukazuje prieskum

SaS nesúhlasí so zvýšením odvodov

SaS nemôže súhlasiť s návrhom na zvýšenie odvodov, ktorý je súčasťou prvej časti dôchodkovej reformy z dielne ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka (Sme rodina). Uviedol to štátny tajomník rezortu hospodárstva Ján Oravec na sociálnej sieti.

„Kolegovia na ministerstve práce sa zrejme rozhodli strihnúť si toto leto v štýle jednostrannosti,“ napísal sarkasticky Oravec. Po predchádzajúcom jednostrannom návrhu zákona o sociálnej ekonomike teraz podľa neho rezort práce prichádza s návrhom na zvýšenie odvodov, s ktorým taktiež nemôžu liberáli súhlasiť. Krajniak vo štvrtok 29. 7. predstavil podrobnosti časti dôchodkovej reformy, ktorú by mali financovať ľudia s vyššími zárobkami.

Ján Oravec a Richard Sulík
Neprehliadnite

SaS nesúhlasí so zvýšením odvodov, ktoré navrhuje v dôchodkovej reforme Krajniak

Csaba D. uzavrel s prokurátorom dohodu

Prokurátor bratislavskej krajskej prokuratúry (KP) podal na Okresný súd (OS) Bratislava III návrh dohody o vine a treste s obvineným Csabom D., ktorý vystupoval ako svedok v policajných kauzách. Bratislavský krajský prokurátor Rastislav Remeta o tom informoval prostredníctvom hovorkyne Generálnej prokuratúry SR Jany Tökölyovej.

OS Bratislava III vzal Csabu Dömötöra do väzby 23. júla z dôvodov kolúznej a preventívnej väzby, t. j. dôvodnej obavy, že by mohol ovplyvňovať svedkov a pokračovať v trestnej činnosti. Zadržali ho 20. júla, pátranie bolo vyhlásené aj po takáčovcovi Matejovi Z. a podnikateľovi Petrovi P.

Trojica figuruje ako kľúčoví svedkovia v mediálne známych policajných kauzách. Prokurátor Remeta začal 28. júla trestné stíhanie v prípade prerušenia zaisťovacieho úkonu zo strany Prezídia Policajného zboru (PZ) v prípade zásahu voči svedkom v kauzách Očistec a Judáš.

csaba domotor
Neprehliadnite

Csaba Dömötör zrejme prokurátorovi Remetovi priznal vinu a uzavrel s ním dohodu. Tú posúdi súd

Košice a Miškovec má spojiť rýchlostná železnica

Memorandum o spolupráci pri projekte realizácie rýchlostnej železnice Miškovec - Košice podpísali uplynulý týždeň zástupcovia maďarskej Boršodsko-abovsko-zemplínskej župy a Košického samosprávneho kraja (KSK). KSK o tom informoval na webovej stránke.

Uvedené samosprávy podpisom deklarovali, že budú pracovať na rozvoji železničnej dopravy medzi oboma krajskými mestami. Od vybudovania rýchlostnej železnice očakávajú vyššie využitie osobnej aj nákladnej železničnej dopravy a zároveň zníženie dopravnej záťaže na cestách II. a III. triedy. Podľa predsedu KSK Rastislava Trnku lepšia dopravná infraštruktúra vytvorí podmienky na príchod investorov.

mimoriadny vlak Košice Bratislava
Neprehliadnite

Košice a Miškovec spojí rýchlostná železnica, podpísali o tom memorandum