Matovič obviňuje z brzdenia reformy SaS, liberáli oponujú

Príprava daňovo-odvodovej reformy je v „spiacom štádiu“. Uviedol to v pondelok na brífingu podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽANO).

„Reforma je v spiacom štádiu, lebo strana SaS svojimi krokmi a verejnými vyhláseniami v podstate ,vyhlasujeʻ, že žiadnu daňovú a odvodovú reformu robiť nebudeme, lebo s ničím nesúhlasia,“ povedal.

Strana Sloboda a solidarita (SaS) daňovú reformu neblokuje, doteraz jej návrh nevidela. Uviedol to hovorca strany Ondrej Šprlák v reakcii na vyjadrenia ministra financií.

Na snímke podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas rokovania mimoriadnej 34. schôdze NRSR v Bratislave 30. júna 2021. Minister financií Igor Matovič (OĽANO) čelí odvolávaniu z funkcie. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Príprava daňovo-odvodovej reformy je podľa Matoviča v „spiacom štádiu“. A na vine je kto?

Chcete elektromobil? Je to druhé najpredávanejšie auto v EÚ

Elektromobilom sa v poslednom čase na európskom trhu čoraz viac darí. Ako informuje portál auto.cz, v júni 2021 sa stala Tesla Model 3 vôbec druhým najpredávanejším automobilom na tomto trhu. Zaznamenala až 25 697 registrácií.

Portál sa pritom odvoláva na štatistiky analytickej spoločnosti JATO Dynamics. Teslu v rebríčku predbehol len Volkswagen Golf. Za sebou však obaja lídri nechali modely ako Renault Clio, Škoda Octavia či Opel/Vauxhall Corsa.

Tesla model 3
Neprehliadnite

Druhým najpredávanejším autom v EÚ bol elektromobil. Historický úspech si pripisuje Tesla M3

Vznikne v Nemecku ministerstvo na ochranu klímy?

Nemecká strana Zelených chce v prípade, že sa po septembrových parlamentných voľbách dostane do vlády, zriadiť nové ministerstvo na ochranu klímy, ktoré by disponovalo právom veta. Neumožnilo by prijať zákony odporujúce záväzkom vyplývajúcim z parížskej klimatickej dohody.

Zelení označili boj proti klimatickej kríze vo svojom programe za „úlohu storočia“. „Vo vládnom kabinete prijmeme najväčší klimatický balík, aký kedy existoval,“ prízvukovalo vedenie Zelených. Okrem toho chcú urýchliť výstavbu veterných a solárnych zdrojov energie.

JB 55 Berlín - Spolupredsedovia nemeckej Strany Zelených Robert Habeck (vpravo) a Annalena Baerbocková počas virtuálneho zjazdu nemeckých zelených v Berlíne 11. júna 2021. FOTO TASR/DPA


11.06.2021, Berlin: Annalena Baerbock, Kanzlerkandidatin und Bundesvorsitzende von Bündnis 90/Die Grünen, und Robert Habeck, Bundesvorsitzender von Bündnis 90/Die Grünen, unterhalten sich bei der Bundesdelegiertenkonferenz ihrer Partei. Bei ihrem digitalen Parteitag in Berlin wollen die Grünen ihr Wahlprogramm
Neprehliadnite

Nemeckí Zelení chcú zriadiť ministerstvo na ochranu klímy s právom veta

Očkovacia lotéria nemusí byť stratovou záležitosťou

Peniaze z očkovacej prémie a sprostredkovateľského bonusu budú návratné, ak sa vďaka nim zaočkuje minimálne 30-tisíc ľudí, ktorí by sa inak zaočkovať nedali. Vyplýva to z prepočtov Útvaru hodnoty za peniaze (ÚHP), ktoré spomenuli v analýze o potenciálnych prínosoch očkovacej prémie a sprostredkovateľského bonusu.

Navrhovaná očkovacia lotéria s nákladmi 26,4 milióna eur bude podľa útvaru spoločensky návratná, ak presvedčí k očkovaniu oboma dávkami vakcíny proti novému koronavírusu najmenej 6-tisíc ľudí, ktorí by sa inak zaočkovať nedali.

JB 34 Tokio - Miestny obyvateľ dostáva vakcínu proti ochoreniu COVID-19 od americkej spoločnosti Moderna počas očkovania v štvrti  Tokia Sumida 30. júna 2021. FOTO TASR/AP

A local resident receives the Moderna COVID-19 vaccine shot at a center Wednesday, June 30, 2021, in the Sumida ward of Tokyo. (AP Photo/Eugene Hoshiko)
Neprehliadnite

Peniaze na motiváciu k očkovaniu sa vrátia, ak sa zaočkuje 30-tisíc ľudí, tvrdí ÚHP

Stanovenú métu v očkovaní dosiahli v USA o mesiac neskôr

Najmenej 70 percent Američanov už dostalo aspoň jednu dávku vakcíny proti koronavírusu. Tento cieľ v očkovaní, ktorý prezident USA Joe Biden stanovil do 4. júla, sa tak dosiahol o mesiac neskôr. Informovala o tom v pondelok agentúra AP.

Bidenovej administratíve sa do Dňa nezávislosti nepodarilo splniť ani ďalší cieľ, a to plne zaočkovať 165 miliónov dospelých Američanov. Podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) je plne zaočkovaných vyše 156,5 milióna osôb starších ako 18 rokov.

COVID-19 vaccine
Neprehliadnite

Dávku vakcíny už dostalo 70 percent dospelých Američanov