Kilečko na uľahčenie podnikania sa zmenšilo

Druhý balík na zlepšenie podnikateľského prostredia z dielne ministerstva hospodárstva sa zmenšil z pôvodných 469 na 207 výsledných opatrení. Podnikateľskému sektoru by mali ušetriť 200 miliónov eur, odhadol vo štvrtok minister hospodárstva Richard Sulík.

R. Sulík spresnil, že 17 z pôvodne navrhovaných opatrení už po podrobnom preskúmaní platilo v iných právnych predpisoch, ďalších 83 rezort stiahol po argumentácii oponentov a 31 sa ministerstvo rozhodlo presunúť do Kilečka 3, na ktorom už rezort pracuje. 

Na snímke podpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) reaguje na výroky premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) v súvislosti s nákupom antigénových testov počas tlačovej konferencie v Bratislave vo štvrtok 10. decembra 2020. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Druhé Sulíkovo kilečko na uľahčenie podnikania sa zmenšilo o viac ako polovicu opatrení

J. Krošlák nesúhlasí s krokmi OĽaNO

Poslanec Národnej rady SR Ján Krošlák už nie je členom klubu hnutia OĽANO. V klube bude po novom 51 poslancov, pôvodne ich bolo 53. V lete klub vylúčil poslanca Martina Čepčeka, v parlamente pôsobí ako nezaradený.

Karol Kučera Anton Siekel Ján Krošlák
Neprehliadnite

Matovič prišiel o poslanca, Krošlák odišiel z poslaneckého klubu OĽANO

Končí ďalší alternatívny dodávateľ elektriny

Na slovenskom trhu s elektrinou skončil pre vysoké ceny energií ďalší alternatívny dodávateľ, banskobystrická spoločnosť BCF Energy. 

Zákazníkom BCF už zabezpečujú elektrickú energiu dodávatelia poslednej inštancie, ktorými sú v tomto prípade regionálne distribučné spoločnosti.

„Vzhľadom na neúnosnú situáciu v oblasti vývoja cien na veľkoobchodných trhoch energií sme boli nútení do konca roka 2021 pozastaviť podnikateľskú činnosť týkajúcu sa dodávky elektriny, a to od 27. októbra 2021,“ uviedla spoločnosť.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Neprehliadnite

BCF Energy končí ako ďalší alternatívny dodávateľ elektriny

Ceny poľnohospodárskych výrobkov stúpli

V septembri 2021 boli ceny poľnohospodárskych výrobkov medziročne vyššie o 13,5 percenta. Ceny rastlinných výrobkov vzrástli o 19,5 a ceny živočíšnych výrobkov o 0,4 percenta. 

KK30 Versailles - Na snímke pekár Hugo Hardy pripravuje bagety na predaj v pekárni vo Versailles 26. októbra 2021. Celosvetové zvýšenie cien pšenice po zlej úrode v Rusku núti francúzskych pekárov zvýšiť cenu bagiet vo Francúzsku. FOTO TASR/AP
Baker Hugo Hardy prepares baguettes to be sold at Bigot bakery in Versailles, west of Paris, Tuesday, Oct. 26, 2021. A worldwide increase in wheat prices after bad harvests in Russia is forcing French bakers to raise the price of that staple of life in Fra
Neprehliadnite

Ceny rastlinných výrobkov boli v septembri skoro o 20 percent vyššie ako pred rokom

LAMA ponúkla najnižšiu cenu, pošta podpísala zmluvu

Slovenská pošta ukončila tretiu časť opakovanej verejnej súťaže na poskytovanie ochrany pri preprave finančnej hotovosti. Pošta podpísala zmluvu so spoločnosťou LAMA SK, ktorá ponúkla najnižšiu cenu.

S výsledkom vyhodnotenia predložených ponúk boli oboznámení všetci uchádzači, ktorí predložili ponuky. Žiadny zo zúčastnených uchádzačov podľa hovorkyne nepodal proti vyhodnoteniu ponúk námietku.


pôvodný súbor:0001.jpg
Neprehliadnite

LAMA ponúkla najnižšiu cenu, pošta podpísala zmluvu na prepravu finančnej hotovosti