Prezidentka Zuzana Čaputová v pondelok diskutovala v Prezidentskom paláci s premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO) o aktuálnej situácii v bezpečnostných zložkách. „Premiér prezidentku informoval aj o situácii vo vládnej koalícii, pričom jej povedal, že je pripravený na všetky varianty v záujme udržania politickej stability a takisto plnenia vládneho programu," priblížila jeho hovorkyňa Ľubica Janíková.

Dianie v orgánoch činných v trestnom konaní riešila aj Bezpečnostná rada SR. Rozhodla o vzniku pracovnej skupiny pre obnovu dôvery v právny štát, ktorá začala fungovať minulý týždeň. Pripraviť má konkrétne návrhy zmien na zlepšenie fungovania súdov, polície a prokuratúry.

Zuzana Čaputová, Eduard Heger
Neprehliadnite

Prezidentka hovorila s premiérom o dianí v bezpečnostných zložkách. Stretne sa aj s Ficom

Smer-SD chce referendum

Opozičná strana uvádza, že najskôr prezidentke doručí referendové otázky a bude ju žiadať o vyjadrenie, či ich pošle na posúdenie Ústavnému súdu, ako to urobila pri predchádzajúcom pokuse o referendum.

Až v prípade, že prezidentka prisľúbi, že tak neurobí, spustia organizátori novú petičnú akciu.

Robert Fico nešpecifikoval bližšie, či bude nositeľom iniciatívy Smer-SD alebo iný subjekt, s ktorým bude Smer spolupracovať.

„Vyslovil som jasné presvedčenie, že jedinou cestou, ako zmierňovať stupňujúce sa napätie v spoločnosti, je dať ľuďom právo rozhodnúť o konaní predčasných parlamentných volieb v referende,“ vysvetlil predseda Smeru snahu o jeho nové vyhlásenie.

Zároveň avizoval sériu protestných podujatí proti súčasnej vláde, ktoré chce Smer-SD organizovať v októbri a novembri.

Robert Fico Prezídium Policajného zboru
Neprehliadnite

Smer začne ďalšiu petíciu za referendum, ak prezidentka sľúbi, že otázky nepošle na Ústavný súd

Protidrogová razia u influencerky

Polícia zadržala v pondelok ráno pri protidrogovej razii Zuzanu Plačkovú a jej manžela Reného Strausza. Dvojica má byť údajne zapletená v drogovej trestnej činnosti. S informáciou prišiel portál TV JOJ. Zadržanie Z. Plačkovej súvisí s protidrogovou raziou, ktorá sa koná na viacerých miestach Slovenska.

Polícia prehľadávala u Z. Plačkovej dva objekty. Policajti prehľadali ich auto aj byt v bratislavskom Ružinove. Influencerku zadržali v jej dome v Miloslavove a odtiaľ ju zobrali do Ružinova.

Zásah NAKA v súvislosti s drogovou trestnou činnosťou v obci Miloslavov. Na snímke Zuzana Plačková.
Neprehliadnite

Zuzanu Plačkovú s manželom zadržala polícia, majú byť zapletení v drogovej trestnej činnosti

Najbohatšia je vdova po Kellnerovi

Prehľad najbohatších Čechov a Slovákov vedie po prvý raz žena. Renáta Kellnerová s rodinou na najvyššej priečke rebríčka nahradila zosnulého manžela, podnikateľa a finančníka Petra Kellnera. Vyplýva to z rebríčka, ktorý zostavil týždenník Euro v spolupráci s českým Ekonomickým denníkom.

Na druhom mieste rebríčka sa umiestnil realitný magnát Radovan Vítek, tretie miesto obsadil Daniel Křetínský, štvrté Karel Komárek a piate Patrik Tkáč. Na šiestom mieste je Andrej Babiš a na siedmom zakladateľ softvérovej spoločnosti Avast Pavel Baudiš, ktorý za posledné dva roky zaznamenal spomedzi všetkých najväčší prírastok majetku.

Do prvej desiatky sa dostali aj Slováci – realitný podnikateľ Ivan Chrenko a najväčší akcionár Penty Jaroslav Haščák s rodinou.

Petr Kellner
Neprehliadnite

Rebríček najbohatších Čechov a Slovákov vedie prvýkrát žena, vdova po Petrovi Kellnerovi

MPSVR SR navrhuje zvýšiť príspevky

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny  SR plánuje v budúcom roku zvýšiť prídavky na dieťa z aktuálnych 25,50 eura na 25,88 eura aj rodičovský príspevok z tohtoročných 275,90 eura na 280 eur mesačne.

Vyplýva to z predbežných informácií, ktoré sú zverejnené na portáli Slov-lex.sk.

Deti
Neprehliadnite

Prídavky na dieťa a rodičovský príspevok môžu byť na budúci rok vyššie