Obvineného Tomáša Rajeckého vzali do väzby. V sobotu o tom rozhodla sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) na základe Európskeho zatýkacieho rozkazu. Rozhodnutie nie je právoplatné. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

„Dôvodom väzby je obava, že obvinený ujde alebo sa bude skrývať, teda úteková väzba," uviedla. Proti rozhodnutiu podal prokurátor sťažnosť proti neakceptovaniu kolúznej a preventívnej väzby. Obvinený sa podľa Kudjákovej vyjadrí v zákonnej lehote. „O sťažnostiach rozhodne Najvyšší súd SR," podotkla.

Juraj
Neprehliadnite

Bos Juraj Ondrejčák alias Piťo si odpyká 23-ročný trest

Ako uvádza portál Plus JEDEN DEŇ Rajecký je známy aj svojim kamarátskym vzťahom s predsedom parlamentu Borisom Kollárom. Po zverejnení fotografie z dovolenky, na ktorej predseda parlamentu pózuje s Rajeckým a šéfom Piťovcov Jurajom „Piťo" Ondrejčákom, Boris Kollár prehovoril o známosti.

„Bol som na Kube s priateľkou, oni tam boli ako skupina. Stretli sme sa. Rajeckého poznám roky,“ napísal vtedy na sociálnej sieti Boris Kollár. Rajecký ale pre TV Markíza povedal inú verziu: „Ak pán Kollár tvrdí, že s nami na dovolenke nebol, tak verejne klame, pretože na Kube bol s nami.“

SPOLU NA KUBE
Tomáš Rajecký, v strede, trávil v roku 2006
s Piťom dovolenku na Kube. A s nimi aj súčasný
predseda parlamentu NR SR Boris Kollár, vpravo.
Zdroj: Pluska
SPOLU NA KUBE Tomáš Rajecký, v strede, trávil v roku 2006 s Piťom dovolenku na Kube. A s nimi aj súčasný predseda parlamentu NR SR Boris Kollár, vpravo.

Polícia pátrala po Tomášovi Rajeckom od marca 2021 na základe vydaného medzinárodného a európskeho zatýkacieho rozkazu. Tomáš Rajecký je obvinený z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku. Obvinenia sa majú okrem iného týkať ilegálnej výroby a distribúcie cigariet.

Pred sudcom JUDr. Marekom Filom sa začalo hlavné pojednávanie Okresného súdu Bratislava I s obžalovaným Mariánom Kočnerom v kauze tzv. „motákov’“. Na snímke eskorta ZVJS privádza obžalovaného Mariána Kočnera do pojednávacej miestnosti.
Neprehliadnite

Kauza motáky: Kočner je nevinný, skutok nebol podľa súdu trestným činom