Tisíce ľudí porušili v noci na nedeľu vo Veľkej Británii zákaz zhromažďovania a zúčastnili sa na nepovolených tzv. rave večierkoch. Uviedla to agentúra AFP.

Na párty v meste Droylsden ležiacom v grófstve Veľký Manchester, na ktorú prišlo okolo 4 000 ľudí, zomrel 20-ročný muž zrejme na predávkovanie drogami. Na podobnom podujatí v Carringtone sa zišlo približne 2 000 ľudí.

NY Burza - Medzinárodný deň dievčat
Neprehliadnite

Nová éra na Wall Street: deti kupujú akcie skrachovaných spoločností

Na týchto večierkoch došlo aj k trom útokom nožom, pri ktorých bol okrem iných vážne zranený 18-ročný mladík. Ďalšieho 25-ročného muža zatkli pre podozrenie z držby zbraní. Polícia tiež vyšetruje údajné znásilnenie 18-ročného dievčaťa. Niektorí účastníci večierkov hádzali na policajtov rôzne predmety a poškodili jedno policajné auto.

Zástupca šéfa policajného zboru Chris Sykes konanie týchto párty kritizoval. Podľa neho boli „jasným porušením zákona“ a mali „tragické následky“.

Miestna labouristická poslankyňa Angela Raynerová uviedla, že ich účastníci „ohrozili svoj vlastný život a život svojich príbuzných“. Podľa obmedzení platných v súvislosti s koronavírusovou pandémiou sa môže vonku, v parkoch alebo v súkromných záhradách stretnúť najviac šesť ľudí.

K sobotňajšej 18.00 h SELČ zaregistrovali vo Veľkej Británii 41 698 úmrtí súvisiacich s ochorením COVID-19, čo predstavuje denný prírastok 36 prípadov. Vyplýva to z údajov ministerstva zdravotníctva zverejnených v nedeľu. Do nedeľňajšej 10.00 h SELČ bolo v Británii pozitívne testovaných 295 889 ľudí.