Žiadne peklo sa nekonalo, hoci novinára naozaj zabili pre jeho prácu. A samotného J. Čižnára začali zamestnávať vlastné problémy.

Kamaráti na prokuratúre

Na generálnu prokuratúru padol tmavý tieň Mariana Kočnera. Ten si za roky vyšľapal na úrad svoju cestičku. Chodil sem za bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom, ktorý, ako sa prednedávnom ukázalo z odposluchov ich rozhovorov, bol dlhoročným vykonávateľom jeho „podnikateľských“ plánov.

D. Trnka dodnes čelí podozreniam, že M. Kočnerovi pomáhal v kauze Glance House. Išlo o vlastnícky spor o bytovku v Bernolákove, ku ktorej sa chcela dostať Kočnerova firma. Nevyvrátil ani podozrenia, že obchodoval s nahrávkou odpočúvania v kauze Gorila. Svoj charakter zviditeľnil aj rozhodnutím, keď prepustil z väzby Jozefa Majského, trestne stíhaného pre podvod a tunelovanie nebankoviek B.M.G. Invest a Horizont.

Keď odišiel D. Trnka z postu, M. Kočner si našiel cestu aj k jeho zástupcovi, prvému námestníkovi generálneho prokurátora Ladislavovi Tichému. V médiách sa objavila esemeska, ktorú M. Kočner poslal krátko pred vraždou novinára L. Tichému. Chválil sa v nej tým, koľko tisíc eur už nalial do sledovania novinárov.

Kamarátovi Kočnerovi neunikol ani

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa