V automobilke Jaguar Land Rover v Nitre v priebehu 7. a 8. januára počas testovania, antigénové testy odhalili medzi pracovníkmi Jaguaru 38 pozitívnych prípadov a u zamestnancov dodávateľských firiem 40 prípadov. „To predstavuje priemer všetkých pretestovaných zamestnancov automobilky a dodávateľov na úrovni 1,79 percenta," oznámila spoločnosť.

Spoločnosť Jaguar Land Rover Slovakia (na snímke) obnovila od pondelka 18. mája 2020 výrobu vo všetkých svojich prevádzkach v nitrianskom závode. Potvrdila to manažérka pre firemné vzťahy Miroslava Remenárová. Výroba v závode bola prerušená od 20. marca. V závode zostali pracovať len vybrané tímy zabezpečujúce výrobu vozidla Land Rover Defender a tie, ktoré boli určené na zabezpečenie nevyhnutných prevádzkových činností.
Neprehliadnite

Jaguar Land Rover beží v mimoriadnom režime, zamestnancov posiela na home office

Prevádzka závodu bude stále prebiehať za prísnych opatrení na prevenciu šírenia pandémie. Všetci zamestnanci, u ktorých to povaha ich práce dovoľuje, zostávajú pracovať z domu. Podľa slov manažérky pre firemné záležitosti Jaguar Land Rover Miroslavy Remenárovej zostáva prioritou dbať na znižovanie šírenia pandémie. „Budeme pokračovať v spolupráci s mestom aj príslušnými štátnymi orgánmi a ak dostaneme k dispozícii testy, budeme, samozrejme, pripravení pokračovať v testovaní aj v ďalšom kole," dodala Remenárová.