Zloženie a ani celkovú podobu lieskoorieškových kakaových nátierok slovenská legislatíva výrobcom nediktuje. Pod týmto názvom preto nájdete produkty, ktoré sa výrazne odlišujú množstvom použitých orieškov či lieskovoorieškovej pasty, alebo ich neobsahujú vôbec - ako je tomu v prípade dvojfarebných kakaovo-mliečnych alebo čisto kakaových nátierok.

Veľkú skupinu tvoria produkty, ktoré síce oriešky obsahujú, ale v mizivých množstvách (do 0,1 percenta). Niektoré sú dokonca ochutené iba lieskovorieškovou arómou. Nájdu sa však aj svetlé výnimky s 30- až 50-percentným podielom orechov, ktoré sa od ostatných odlišujú aj vyššou cenou.

Ide napríklad o nátierku značky Alnatura Schoko-Nuss, ktorú zoženiete v sieti dm drogérií či nátierku Hazelnut spread s 50 percentami lieskovcov od slovenskej firmy Lyra Chocolate.

Spotrebiteľský magazín dTest kvôli zachovaniu objektívnosti porovnania nátierok vybral do testu 14 produktov s 13-percentným podielom orieškov, ktorej reprezentantom je aj populárna Nutella. V rámci testovania si posvietil aj na to, či je Nutella dostupná v našich obchodoch kvalitatívne podobná s tými, ktoré sa predávajú v iných európskych krajinách.

Celkové hodnotenie najvýraznejšie ovplyvnili výsledky senzorického testu (chuti, vône, vzhľadu a konzistencie) ako aj nameraný obsah použitých surovín. Pozitívnou správou je, že ani jedna nátierka nesklamala konzistenciou, v ktorej by boli cítiť kryštáliky cukru.

Laboratórne testy ukázali na rozdiely v podiele kakaa, ktorý sa pohyboval od 6 do 10 percent. „Najviac kakaa obsahovala Alnatura Nuss-Nougat Bio, a to 9,8 percenta. Najmenej Lieskový oriešok a kakao značky Albert Quality s 6,7 percenta,“ uviedla šéfredaktorka dTestu Hana Hoffmannová.

Podozrenie na použitie plesnivých orieškov

Horšie dopadol test, v ktorom laborátoriá zisťovali prítomnosť zdraviu škodlivých látok. Okrem veľkého množstva tuku a cukru namerali v dvoch nátierkách vyšší obsah kadmia a v šiestich produktoch aj mykotoxíny, ktoré môžu signalizovať použitie plesnivých orieškov.

„Síce ani jedna z nameraných hodnôt nepresiahla maximálny limit pre súčet takzvaných aflatoxínov v kakau, tri z nich však prekročili jeho polovicu a preto si vyslúžili znížené známky,“ zhodnotil magazín.

Všetky testované nátierky sa zhodli v jednom – výrobcovia v nich použili palmový olej, ktorý vo väčšine prípadov skombinovali s repkovým alebo slnečnicovým olejom.

„K použitiu palmového oleja z udržateľných zdrojov sa otvorene hlási iba nátierka Nulacta z Normy, hoci priznáva, že z udržateľného poľnohospodárstva pochádza iba časť použitého palmového tuku,“ podotkla H. Hoffmannová.

Výrobca Nutelly, spoločnosť Ferrero, na obale takúto informáciu neuvádza, hoci sa verejne zaviazal k politike nulového odlesňovania, ktorá by mala prispieť k udržateľnosti ťažby palmového oleja. Podľa posledného prieskumu organizácie Greenpeace Ferrero spolu s Nestlé ako jediné spoločnosti dokázali preukázať, že dodávatelia, od ktorých odoberajú palmový olej, dodržiavajú zásady ochrany lesa.

Zvíťazila najkaaovejšia

Víťazom slepého chuťového testu sa stala Nutella od Ferrero predávaná v Taliansku, ktorá zaujala príjemnou textúrou, roztierateľnosťou a ideálnou intenzitou orieškovej chuti. Celkovú prvú priečku v teste jej však vyfúkla nemecká Nutella, ktorú magazín vybral za favorita vďaka vysokému obsahu kakaa.

Test nátierok ovládla Nutella, nie však poľská z našich obchodov

Z etikiet nemeckej a slovenskej Nutelly rozdiely v množstve kakaa nevyčítate Zdroj: Lenka Sameková

Nutella dostupná v slovenských a aj českých obchodoch, ktorú Ferrero vyrába v Poľsku, skončila na treťom mieste. Najnižšiu známku udelili testujúci nátierke De Rit Chocoreale.

Test nátierok ovládla Nutella, nie však poľská z našich obchodov

Zdroj: Veganizm.de

Čo krajina, to iná Nutella

Výsledky testu pätice nátierok značky Nutella zakúpených v 5 krajinách viac-menej potvrdili rozdiely, na ktoré sme zhruba pred rokom upozorňovali v rámci nášho vlastného porovnania (do testu sme vtedy zaradili Nutelly z 3 krajín).

Nátierky dostupné v Česku (verzia totožná so slovenskou), Nemecku, Poľsku a Slovinsku prirovnával magazín dTest k Nutelle z Talianska, vzhľadom na pôvod spoločnosti Ferrero. Test vône, chuti, vzhľadu a konzistencie poukázal na mierne odlišnosti medzi pomazánkami. Nemecká Nutella s najtmavším odtieňom predbehla ostatné väčším obsahom kakaa. Vyššiu kvalitu však výsledky hodnotenia jednoznačne nepotvrdili.

„Najvýraznejšie sa odlišovala Nutella vyrobená v Nemecku, ktorá má vyšší podiel kakaa. Hodnotitelia však posúdili jej orieškovú chuť ako menej výraznú a v preferenčnej skúške tak nemecká Nutella vyšla o trochu horšie než ostatné,“ uzavrela H. Hoffmannová.