Spotrebiteľský magazín dTest čelil výčitkám spotrebiteľov, že do svojich testov zaraďuje iba produkty, ktoré sa dajú zohnať vo veľkých potravinových reťazcoch. Tentoraz preto nechal rozhodnúť čitateľov o tom, ktoré produkty z kategórie horkých čokolád podrobí analýze.

„Testovali sme výrobky, pre ktoré sa v prieskume vyslovila veľká časť respondentov. Aby sme porovnávali porovnateľné, venovali sme sa segmentu najlacnejších horkých čokolád do 40 korún (1,50 eura, pozn. redakcie),“ zdôvodnila výber Hana Hoffmannová, šéfredaktorka dTestu.

Do finálnej devätnástky sa dostali privátne značky horkých čokolád Clever (Billa), dmBio (dm drogerie markt), Dolcezza (Coop), Ikea, K-Classic (Kaufland), Katty (Kaufland), Fin Carré (Lidl), Excelsior (Norma), Penny (Penny Market), Choco'la (Penny Market), Tesco value (Tesco), Ryelands Chocolates (Tesco) a značkové čokolády Alnatura, Excellent Baron, Karina, Orion, Figaro, Ritter sport a Schogetten.

Výrobky zbierali známky za obsah kakaa, kvalitu tuku, senzorické vlastnosti (chuť, vôňu, vzhľad, konzistenciu) a správnosť označenia obalu.

„Väčšina testovaných čokolád bola po chemickej aj senzorickej stránke hodnotená dobre,“ skonštatovala H. Hoffmannová. Výrobcovia však napriek tomu majú čo zlepšovať.

Utajený alergén

Horkej čokoláde dávajú prednosť ľudia, ktorí sú citliví na mliečnu bielkovinu alebo sa rozhodli vylúčiť zo svojho jedálnička živočíšne produkty. Automaticky totiž očakávajú, že v jej zložení nenájdu mlieko. Výsledky rozborov žiaľ alergikov a vegánov príliš nepotešia.

Vo všetkých testovaných čokoládach nameralo laboratórium mliečne bielkoviny, a to v nezanedbateľnom množstve – od 1,1 do viac ako 2 gramov na kilogram výrobku. Je prekvapujúce, že obaly niektorých čokolád na ne vôbec neupozorňujú.

Výrobkom, ktoré mliečnu zložku medzi použitými surovinami utajili, magazín strhol body. Rovnako nekompromisný bol aj k produktom, ktoré sa o nej zmienili informáciou „môže obsahovať stopy mlieka“.

Na mliečne bielkoviny doplatili napríklad čokolády Tesco Value - Dark Chocolate, Penny - Choco´la Horká čokoláda, Ritter Sport - Dark Chocolate, Karina - Zartbitter Schokolade, Orion – Horká, Dolcezza od Coop a Excellent Baron Delica Dore.

Treba však dodať, že k chaotickému označeniu mliečnych bielkovín prispievajú aj predpisy. Tie totiž jasne neurčujú, od akého množstva ich výrobcovia už nemôžu považovať za stopu, ale za regulérnu zložku potraviny.

Čokolády sa v základe výrazne líšia

„Z pohľadu cukru existujú medzi horkými čokoládami pomerne výrazné rozdiely,“ zhodnotila Hana Hoffmannová. V obchodoch nájdete čokolády so štvrtinovým podielom (dmBio, Alnatura), ako aj viac než polovičným podielom cukru (Figaro).

Meraním množstva kakaovej sušiny prešli s čistým štítom všetky čokolády. Predpísaný 35-percentný podiel nepodliezol ani jeden z produktov. Najmenej kakaovej sušiny (44 percent) nameralo laboratórium v čokoláde Figaro. Výrobok nadnárodného koncernu Mondelēz zaostal za väčšinou testovaných čokolád zhruba 6 percentami.

Test lacných horkých čokolád: Figaro zaostalo aj za značkami reťazcov

Zdroj: metro.sk

Úctyhodný, takmer 75-percentný podiel kakaovej sušiny, vyniesol titul najkakaovejšej čokolády poľskému výrobku Excellent Baron Delica Dore.

Test lacných horkých čokolád: Figaro zaostalo aj za značkami reťazcov

Zdroj: kazyker.hu

Masloví šampióni

Nevyhnutnou a rovnako drahou surovinou, ktorá robí čokoládu čokoládou, je kakaové maslo. Výrobcovia si musia dávať pozor na to, aby tvorilo v horkej čokoláde aspoň 18 percent. Pozitívnou správou je, že aj tento limit splnili nad očakávania všetky testované produkty.

Najväčším množstvom kakaového masla vynikli produkty značiek Alnatura (44,4 percenta), dmBio (43,7 percenta) a aj Excellent Baron (43 percent), ktorého zvolil dTest za celkového kráľa testu.

Test lacných horkých čokolád: Figaro zaostalo aj za značkami reťazcov

Zdroj: dm.de; dtest.cz

Posledné miesto v rebríčku aj v tomto prípade obsadila čokoláda Figaro, ktorá sa s 26,5-percentným podielom kakaového masla prepadla za všetky produkty vrátane privátnych značiek reťazcov.

Tip na záver:

Kvalitnú horkú čokoládu sa oplatí vyberať podľa zadnej strany obalu. Vyhýbajte sa produktom s obsahom arašidovej múčky, viacerými emulgátormi alebo pridaným rastlinným tukom. Býva nepísaným pravidlom, že s množstvom kakaovej sušiny alebo kakaovej hmoty v čokoláde stúpa aj cena. Takisto platí úmera, že čím je kakaa menej, tým očakávajte vo výrobku viac cukru. Na jazyku sa vám bude najlepšie rozplývať čokoláda, ktorá obsahuje väčší podiel kakaového masla.