Tržby Tesly sa v období od apríla do júna zvýšili o 43 percent na štyri miliardy dolárov. Spoločnosť totiž na trh dodala viac ako 40-tisíc áut, vrátane 18-tisíc vozidiel Model 3, ktoré sú určené pre masový trh.

V júli sa firme niekoľkokrát podarilo splniť cieľ vyrobiť 5-tisíc kusov Modelu 3 týždenne. V budúcom štvrťroku ich chce na trh dodať 50 až 55-tisíc kusov. Do konca augusta by to malo byť 6-tisíc vozov týždenne a onedlho 10-tisíc vozov týždenne, uviedol jej šéf v liste akcionárom. Od hranice 7-tisíc vozidiel za týždeň bude podľa E. Muska Tesla trvalo ziskovou firmou.

Výdavky Tesly síce aj naďalej výrazne prevyšujú jej príjmy, odtok hotovosti však nebol tak silný, ako sa obávali analytici. Niektorí experti sa domnievajú, že firma bude potrebovať ďalší kapitál, ale E. Musk to stále odmieta.

Počas telekonferencie, ktorá nasleduje vždy po predložení kvartálnych výsledkov, sa šéf Tesly tiež ospravedlnil za svoj posledný výstup, keď otázky analytikov označil za suché a nudné a odmietol na ne odpovedať.

Tesla nedávno oznámila, že sa chystá postaviť novú továreň v Číne. Podľa E. Muska do svojej prvej továrne v zahraničí investuje dve miliardy dolárov. Podľa starších informácií mala stáť až 5 miliárd. E. Musk si od nej sľubuje 250-tisíc vozidiel ročne.

V Ázii a Európe sa vizionársky podnikateľ chystá postaviť ďalšie obrie továrne na výrobu áut a batérií. V júni podľa agentúry DPA označil za favorita pre európske sídlo Tesly Nemecko.