Tesco kúpilo Dobbies v roku 2007 a vybudovalo z neho druhú najväčšiu britskú retailovú sieť špecializovanú na záhradné vybavenie s pôsobením v 35 lokalitách.

Dobbies k zisku Tesca v jeho účtovnom roku 2015/16 prispelo sumou 17 miliónov libier (21,5 milióna eur). Teraz túto sieť predajní reťazec Tesco predal skupine investorov pod vedením Midlothian Capital Partners a Hattington Capital.

Generálny riaditeľ Tesca Dave Lewis, ktorý do spoločnosti prišiel v roku 2014, sa sústreďuje na oživenie predaja potravín, čiže hlavnej oblasti podnikania reťazca v Británii.

„Sme presvedčení, že táto dohoda poskytne Dobbies svetlú budúcnosť a zároveň to nášmu podnikaniu v oblasti maloobchodu vo Veľkej Británii umožní sústrediť sa na svoje hlavné sily,“ uviedol D. Lewis.

Tento mesiac sa Tesco dohodlo aj na predaji svojej tureckej dcéry a siete reštaurácií Giraffe v Británii. Vlani D. Lewis predal juhokórejskú divíziu Tesca za 6,1 miliardy dolárov. To znamená, že zahraničné dcéry firma teraz má iba v Thajsku, Malajzii, strednej Európe a v Írsku.