„Slovensko zažíva najťažšie časy vo svojej histórii. Teraz nie je čas na povalenie vlády. Veríme, že kolegovia z SaS sa rozhodnú zostať s nami,“ uviedol vo vyhlásení premiér Eduard Heger.

Údajne ich spája mnohé

Krátko predtým koaličné OĽaNO strane SaS adresovala výzvu, v ktorej liberálov žiada o zotrvanie v koalícii. Zastáva totiž názor, že toho, čo ich spája, je viac ako toho, čo ich rozdeľuje. Video zverejnili Televízne noviny.

Predseda vlády opätovne pripomenul, že vláda presadila stovky väčších či menších zmien k lepšiemu.

„Nedokázali sme to sami. Dokázali sme to spolu s vami. Napriek všetkým prekážkam, ťažkej situácii, propagande a šíreniu nenávisti opozíciou. Chceme ísť s vami ďalej. Priznávame, že počas dvoch rokov sa udiali veci, ktoré nás v koalícii rozdeľovali," odkazujú liberálom.

Matoviča si nedajú

Zároveň OĽaNO vo svojej výzve načrtlo tému odchodu ministra financií Igora Matoviča. Podľa Hegerových slov s niečím takým hnutie nesúhlasí.

Spomína totiž situáciu, keď počas pandémie SaS žiadala odchod ministra zdravotníctva Mareka Krajčího aj premiéra Igora Matoviča. „Vyhoveli sme vašej požiadavke, lebo Slovensko v ťažkých časoch potrebovalo stabilitu,“ dodal premiér.

Nadviazal ale, že požiadavka súvisiaca s odchodom Matoviča je v príkrom rozpore s koaličnou dohodou. OĽaNO podľa jeho slov s návrhom nesúhlasí. Rovnako tiež nebudú hlasovať za predčasné voľby.

Ďalšie dôležité správy

Predseda vlády Eduard Heger a minister financií Igor Matovič (OĽANO) ohlásili na sobotu tlačovú konferenciu s názvom „Ľudí v štichu nenecháme“. Títo zamestnanci sa môžu tešiť na výraznú finančnú pomoc!
Neprehliadnite

Jadro a plyn budú zrejme prechodne udržateľným zdrojom energie, hovorí premiér