Taliansko v pondelok zmrazilo niekoľko nehnuteľností vo vlastníctve dvoch ruských oligarchov v luxusnom prímorskom rezorte Portofino, v meste Sirmione pri jazere Garda a v Ríme. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na dva zdroje oboznámené s touto záležitosťou.

Oligarchovia sa ocitli na čiernej listine

Finančná polícia zhabala sídlo Villa Altachiara s priľahlým parkom v Portofine pri Ligúrskom mori a tiež nehnuteľnosť a auto v Ríme, ktoré patria Eduardovi Chudajnatovi, bývalému šéfovi ruskej štátom kontrolovanej ropnej a plynárenskej spoločnosti Rosnefť.

Po tom, čo Moskva rozpútala vojnu na Ukrajine, sa Chudajnatov dostal na sankčný zoznam EÚ, uviedol jeden z nemenovaných zdrojov s tým, že jeho majetok sa odhaduje na približne 57 miliónov eur.

Talianska polícia v máji skonfiškovala luxusnú jachtu v hodnote zhruba 700 miliónov dolárov, ktorá údajne takisto patrí Chudajnatovi, a ktorú médiá spájali s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

Polícia tiež zmrazila komplex nehnuteľností v Sirmione na severovýchode Talianska v hodnote vyše 15 miliónov eur. Jeden zo zdrojov povedal, že ide o majetok Grigorija Berezkina, predsedu ruskej súkromnej kapitálovej spoločnosti ESN.

Celková hodnota zabaveného majetku 

Reuters pripomína, že Taliansko v marci a apríli skonfiškovalo vily a jachty bohatých Rusov, ktorí tam pravidelne dovolenkovali, v hodnote viac než 900 miliónov eur. Celková hodnota zmrazeného majetku ruských oligarchov v Taliansku je podľa finančnej polície vyše 1,7 miliardy eur.

Ďalšie dôležité správy

JB 24 Moskva - Šéfka Ruskej centrálnej banky Elvira Nabiullinová počas zasadnutia vlády v Moskve 12. marca 2020. FOTO TASR/AP

Russian Central Bank Chief Elvira Nabiullina attends a government meeting, in Moscow, Russia, Thursday, March 12, 2020. (Dmitry Astakhov, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)
Neprehliadnite

Po USA uvalila na Rusko ďalšie sankcie aj Veľká Británia