Talianska vláda na poslednú chvíľu zrušila otvorenie lyžiarskych stredísk naplánované na pondelok. Informuje o tom agentúra DPA. Minister zdravotníctva Roberto Speranza rozhodnutie odôvodnil zvýšeným nebezpečenstvom šírenia nových variantov koronavírusu.

WA 21 Lisabon - Zdravotný pracovník v špeciálnom ochrannom odeve si dezinfikuje ruky na jednotke intenzívnej starostlivosti pre pacientov s ochorením COVID-19 vo vojenskej nemocnici v Lisabone v stredu 27. januára 2021. Za uplynulý týždeň v Portugalsku zaznamenali najväčší denný prírastok prípadov nákazy aj úmrtí na 100.000 obyvateľov na svete, vyplýva z údajov americkej Univerzity Johnsa Hopkinsa. FOTO TASR/AP


A healthcare worker disinfects his hands inside a COVID-19 Intensive Care Unit at t
Neprehliadnite

Ohnisko nákazy britským variantom vírusu objavili v meste na severe Talianska

V pondelok sa mali rozbehnúť vleky a lanovky napríklad v známych strediskách Livigno a Bormio. Povolenie začať sezónu pôvodne dostali prevádzkovatelia zjazdoviek v takzvaných žltých oblastiach, kde je mierne riziko šírenia koronavírusu.

Avšak aj tak museli kapacitu obmedziť na tretinu a platilo, že ich budú môcť navštevovať hlavne miestni ľudia. V Taliansku majú ľudia zákaz cestovať medzi jednotlivými regiónmi a turisti zo zahraničia pre vstup do tejto juhoeurópskej krajiny potrebujú negatívny test na koronavírus.