Denník Sme prišiel s informáciou, podľa ktorej má talianska mafia na Slovensku nepriame väzby aj na prokuratúru. Michalovský podnikateľ talianskeho pôvodu Antonino Vadala podľa denníka podnikal so synom okresného prokurátora v Trebišove, spolu pôsobili vo firmách, ktoré boli podľa zavraždeného J. Kuciaka zapletené do machinácií s DPH.

Hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová informovala, že úrad dôsledne vyhodnotí a zanalyzuje mediálne informácie o údajných aktivitách syna okresného prokurátora v Trebišove, Františka Bicka staršieho.

„Generálna prokuratúra preskúma všetky do úvahy prichádzajúce trestné veci evidované na všetkých prokuratúrach na Slovensku a to podľa jediného lustračného kritéria – meno a priezvisko medializovanej osoby. A to vrátane trestných vecí údajne dozorovaných Františkom Bickom,“ zdôraznila A. Predajňová.

Podpredsedníčka NR SR Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) v stredu upozornila, že syn šéfa trebišovskej prokuratúry podniká s Antoninom Vadalom.

„Sú spolu v siedmich firmách. On vystupuje ako správca niečoho, čo nazývajú VADALA GROUP, lebo viete, že Vadalovci majú veľmi veľa firiem. Samotný šéf okresnej prokuratúry je krstným otcom detí podnikateľa, ktorý bol odsúdený, aj keď nie ešte právoplatne, na 11 rokov väzenia za podvody pri získavaní dotácií z Poľnohospodárskej platobnej agentúry. Poľnohospodárska platobná agentúra bola práve tou, na ktorú sa sústredil celý klan Talianov z Kalábrie,“ povedala L. Nicholsonová.