Takéto správanie je považované za neférové voči ostatným návštevníkom dodržujúcim pravidlá a v krajnom prípade môže zaň hroziť pokuta vo výške 200 eur. Informoval o tom britský denník The Guardian.

Minulú sobotu zhabala pobrežná hliadka v Livorne 37 ležadiel a kresiel, 30 slnečníkov, osušiek a dokonca aj plavky. V toskánskom meste Cecina ľudia nesmú podľa miestneho nariadenia nechať bez dozoru veci pri mori do 8:30, keď sa pláž otvára. Zhabanie plážového vybavenia je hlásené aj z Tortoreta v kraji Abruzzo a pláže v obci Roseto Capo Spulico v Kalábrii.

Podľa talianskeho denníka La Repubblica hrozí pokuta tomu, kto bude svoje veci požadovať späť.

Talianska polícia zaznamenala aj prípady, keď sa rôzni podvodníci pokúšali prenajať turistom ležadlá a slnečníky, ktorú sú bežne zdarma.

Nie je to prvýkrát, čo talianske úrady vyhlásili osuškovú vojnu na plážach. Pred niekoľkými rokmi dostalo šesť turistov v Ligúrii pokutu vo výške asi 1000 eur za to, že rozprestreli na pláži pred šiestou hodinou ráno desať uterákov. Všetci previnilci mali viac ako 60 rokov. V inom prípade bol zatknutý Brit, ktorý spálil uteráky rezervujúce miesta pre nemeckých turistov. Obvinený nakoniec nebol.

Spracované s využitím agentúrnej správy ČTK