Odkiaľ Robert Fico vie, že za objednávkou vraždy Jána Kuciaka nestojí talianska mafia, nevysvetlil. Na otázky novinárov neodpovedal. Podobne, ako tomu bolo viackrát v minulosti, predstúpil pred kamery v sprievode ďalších členov strany len s vyhlásením a otázky novinárom nepovolil. Vo vyhlásení ďalej útočil na médiá, prezidenta a opozíciu.

„Toto vymyslené falošné obvinenie bolo úmyselne zneužité na pokus zmeniť mocenské pomery na Slovensku a zosadiť vládu mimo štandardných demokratických pravidiel. A na tento pokus boli zneužití ľudia v uliciach,“ povedal R. Fico.

Smer-SD ocenil prácu polície a prokuratúry, bude čakať na definitívne ukončenie vyšetrovania. „Veríme, že profesionalita orgánov činných v trestnom konaní bude viesť k spravodlivému potrestaniu páchateľov vrátane objednávateľov,“ doplnil R. Fico.

Ján Kuciak bol investigatívny novinár v redakcii spravodajského webu Aktuality.sk. S priateľkou Martinou Kušnírovou ho zavraždili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 mm.

Podľa prokurátorom zverejnených informácií za jeho vraždu zaplatil objednávateľ minimálne 70-tisíc eur. Objednávku na Kuciakovu likvidáciu mala vyplatiť obvinená Alena Zs. Odkiaľ dostala zákazku, polícia ďalej rieši. Obvinení sú aj Tomáš Sz., ktorý má byť strelcom, Miroslav M., ktorý mal robiť šoféra a sprostredkovateľ Zoltán A.

Podľa prokuratúry nie je vylúčené, že môžu pribudnúť ďalší obvinení.