Taiwan dnes postupne obnovil lety cez svoj vzdušný priestor. Informovalo o tom taiwanské ministerstvo dopravy. Väčšina hlásení o čínskych vojenských cvičeniach v blízkosti ostrova už neplatí.

Ministerstvo však vo vyhlásení dodalo, že Taiwan bude aj naďalej smerovať lety a lode mimo oblasti čínskeho vojenského cvičenia pri svojom východnom pobreží. Toto opatrenie platí do pondelka 10.00 h miestneho času (04.00 h SELČ), uviedla agentúra Reuters.

Doteraz najväčšie vojenské cvičenie v regióne s ostrou streľbou začala Čína vo štvrtok v reakcii na návštevu predsedníčky americkej Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiovej na Taiwane. Čína považuje Taiwan za súčasť svojho územia a v minulosti varovala, že ak sa ostrov pokúsi vyhlásiť nezávislosť, nebude váhať použiť vojenskú silu, aby ho dostala pod svoju úplnú kontrolu.

Súčasné cvičenie podľa oznámenia Pekingu potrvá do 15. augusta.

Ďalšie dôležité správy

KK25 - Fregata odpaľuje protivzdušnú raketu počas vojenského cvičenia s názvom Chan-kuang na Taiwane 26. júla 2022. Taiwan v utorok počas každoročných vojenských manévrov nacvičoval zastavenie útoku z mora. Cvičenie pozorovala i taiwanská prezidentka Cchaj Jing-wen, ktorá pochválila
Neprehliadnite

Čína nacvičuje „simulovaný útok" na Taiwan, tvrdí taiwanská armáda