Nominant SNS Marian Janušek sa v utorok vzdal funkcie šéfa rezortu výstavby, aby ho v nej nahradil jeho spolupracovník Igor Štefanov. Minister 164708>opustil post po podozreniach z klientelizmu v súvislosti s takzvaným nástenkovým tendrom za desiatky miliónov eur.

I. Štefanov bol dosiaľ riaditeľom rezortnej Agentúry pre podporu regionálneho rozvoja. Jeho meno pritom figuruje na eurofondovej zmluve, pre ktorú opúšťa post M. Janušek. „Teším sa na spoluprácu s novým pánom ministrom,“ vyhlásil premiér Robert Fico.

Symbolická výmena ministra

Predseda vlády vyzval M. Janušeka na odstúpenie minulý týždeň. Na lukratívnu zákazku, ku ktorej sa dostalo konzorcium zložené aj z firiem blízkych SNS, pritom médiá upozorňovali už na sklonku minulého roka. Ministerstvo na poskytovanie služieb v súvislosti s čerpaním eurofondov nevypísalo verejnú súťaž. Informáciu o nej len zverejnilo na nástenke.

Tender sa „preslávil“ aj predraženými položkami, napríklad propagačným logom za vyše tridsaťtisíc eur. Pochybenia pri zadávaní zákazky konštatoval aj Úrad pre verejné obstarávanie.

Foto - SITA/Tomáš Benedikovič

Symbolická výmena ministra