Britský spravodajský portál The Guardian píše v súvislosti s parlamentnými voľbami o zemetrasení na Slovensku. Podľa neho sa voľby niesli v znamení hnevu voličov z vraždy novinára a jeho snúbenice. The Guardian opisuje I. Matoviča ako excentrického milionára, ktorý bol v minulosti šéfom médií.

Opozičná strana OĽANO zvíťazila v slovenských parlamentných voľbách na vlne protikorupčnej nálady, píše BBC. Výsledkom volieb je podľa BBC rozbitie ľavicovej strany Smer-SD, ktorá niekoľko rokov dominovala politickej scéne na Slovensku.

Učebnicový populista

Populistická opozícia na Slovensku vyhrala parlamentné voľby, píše The Washington Post. Americký denník v súvislosti s výsledkami volieb hovorí o konci dlhoročnej a dominantnej strany Smer-SD, ktorá má na konte mnoho škandálov a vládla na protiimigračnom programe.

Protikorupčnému hnutiu milionára I. Matoviča sa v parlamentných voľbách podarilo ohromné víťazstvo, píše Financial Times. Americký portál opisuje I. Matoviča ako nekonvenčného politika, ktorý sa označuje za konzervatívca a ekonomického liberála. Taktiež pripomína jeho vlastníctvo regionálnych novín pred vstupom do politiky.

Agentúra Bloomberg píše o I. Matovičovi ako o učebnicovom populistovi. Pripomína

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa