Kiššová a spol. odchádzajú od Sulíka

Stranu Sloboda a Solidarita opúšťajú známe mená. Natália Blahová sa vzdala postu podpredsedníčky poslaneckého klubu SaS. Listom o tom ráno informovala predsedu parlamentu. Postu podpredsedu klubu sa vzdal aj poslanec Jozef Rajtár. Opozičnú stranu opúšťa aj jej podpredsedníčka Jana Kiššová. „Dnešná SaS už nie je tou stranou, do ktorej som pred desiatimi rokmi plná ideálov vstupovala. Pre mňa tam vládne neznesiteľná atmosféra, v ktorej sa už nechcem ďalej dusiť,“ uviedla J. Kiššová.

Chlapca s nádorom bude operovať profesor Šteňo

Zákrok na mozgu 15-ročného Lukáša vykoná profesor Juraj Šteňo, ako si to želajú chlapcovi rodičia. Profesor však zároveň v súvislosti s kauzou prišiel o post hlavného odborníka na neurochirurgiu, z ktorého ho odvolala ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská.

Juraj Šteňo na krátkom tlačovom briefingu uviedol, že operáciu chlapca uskutoční on sám v najbližších dňoch na neurochirurgickej klinike na Kramároch. Pokiaľ sa tak nestane a dieťa nebude v poriadku, nechce vzniknutú kauzu bližšie komentovať.

Libra oslabila. Zo strachu pred brexitom bez dohody

Britská libra v utorok prudko oslabila. Dôvodom boli správy o tom, že britská vláda považuje nádeje na dohodu o odchode z Európskej únie prakticky za nulové. O tom, že dohoda nie je v dohľadne informovala aj nemecká kancelárka Angela Merkelová. Podporila tak pád meny a obavy z chaotického a pre ostrovnú krajinu drahého rozvodu. Kurz britskej libry voči euru padol na najnižšiu úroveň za mesiac, keď oslabil o 0,7 percenta na 1,1120 eur za libru.

USA zavádza sankcie voči ďalším čínskym firmám

Spojené štáty zaviedli sankcie voči 28 firmám a inštitúciám, napríklad voči poprednému výrobcovi kamerových a bezpečnostných systémov Hikvision, kvôli účasti na porušovaní ľudských práv, ktoré tamojší režim uplatňuje na zástupcoch moslimskej menšiny. K sankciám dochádza aj napriek tomu, že obe krajiny obnovili vzájomné obchodné rokovania.

Piloti Southwest airlines žalujú Boeing

Akoby sa toho na amerického výrobcu lietadiel nezosypalo málo. Po rodinách pozostalých po dvoch nehodách ich lietadiel Boeing 737MAX spoločnosť žalujú už aj piloti aerolinky Southwest. Piloti žalujú firmu za to, že ich držala v nevedomosti o tom, aké možné komplikácie na lietadlách typu 737 MAX jestvujú. Southwest patrí medzi najväčších prevádzkovateľov nových „maxov“, ich uzemnenie už firmu stálo zrušenie 30-tisíc letov a jej piloti prišli na výplatách o približne 100 miliónov amerických dolárov.

Čína sa pohádala už aj s NBA

Komunistický režim v Čine nebude prostredníctvom štátnych televízií vysielať zápasy basketbalu americkej NBA, ktoré sa budú budúci týždeň hrať v Spojených štátoch. Pre Číňanov tak bude tento americký basketbalový sviatok nedosiahnuteľný. Dôvodom na tento krok zo strany Číny je tweet basketbalového teamu Houston Rockets, ktorým sa klub zastal protestujúcich v Hong Kongu.