Richard Sulík sa v živom videu na svojom instagrame vyjadril, že bude konzílium odborníkov ignorovať. Ako informujú Hospodárske noviny (HN), dôvodom je, že podľa podpredsedu vlády, ministra hospodárstva a predsedu SaS robia rozhodnutia, ktoré označil za "šialené".

Odpovedal na otázky divákov

Urobil tak počas odpovedania na otázky divákov, jedna z nich sa týkala zatvorenia škôl, keďže sa od 13. decembra na základe rozhodnutia vlády zatvárajú stredné školy aj druhý stupeň základných škôl, vyučovanie posledný týždeň pred prázdninami prebehne online.

Na Slovensku platí od štvrtka 25. novembra 2021 na 90 dní núdzový stav. Vláda schválila aj zákaz vychádzania. Platí aj viacero výnimiek, napríklad nákup nevyhnutných životných potrieb v najbližšom obchode ako sú potraviny, reštaurácie výdaj cez okienko, lieky, drogéria, obuv, krmivá pre zvieratá, pohonné hmoty, či noviny. Ostatné neesenciálne predajne ostávajú zatvorené, respektíve s obmedzením na výdaj tovaru. Na snímke interiér tržnice na Trnavskom mýte v Bratislave 26. novembra 2021. FOTO TAS
Neprehliadnite

Úrad verejného zdravotníctva zverejnil vyhlášky. Ktoré prevádzky budú otvorené?

„Bohužiaľ, bola to cena za to, že doteraz boli otvorené. Po prvé. A po druhé, že smieme otvoriť obchody. To je pre mňa veľmi dôležité," odpovedal R. Sulík s tým, že napríklad 25 percent obratu kníhkupectiev vzniká v decembri, uvádzajú HN.

Odborníkov bude ignorovať

„A my im zakážeme predávať a Tesco môže predávať knižiek, koľko chce. To je tak na hlavu postavené niečo, že ja som si interne povedal, že toto konzílium odborníkov, tento epitím ja už jednoducho budem odteraz ignorovať. To sú ľudia, ktorí riešia len to svoje, neriešia nič iné a výsledok sú šialené rozhodnutia. Čiže za mňa hovorím stačilo," povedal R. Sulík vo svojom videu.

V stredu 13. mája 2020 si prezidentka SR Zuzana Čaputová prišla na zasadnutie parlamentu vypočuť správu o činnosti verejného ochrancu práv za minulý rok. Na snímke verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová, ktorá vystúpila v sále parlamentu, aby informovala o činnosti verejného ochrancu práv za rok 2019. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Ústavný súd rozhoduje o ústavnosti rozsahu opatrení pri izolácii a karanténe

Ccelé video si môžete pozrieť TU.