Vicepremér a šéf strany SaS Richard Sulík sa v utorok rozlúčil s ministrami pre predpokladaný odchod z vlády. „V pondelok alebo utorok oznámim pani prezidentke svoju demisiu, aby ma v stredu mohla prijať,“ povedal. „Ak sa nič neudeje, budúci týždeň podávajú ministri za SaS demisiu,“ dodal a konštatovať, že to vidí ako reálny scenár.

Sulík však doplnil, že koalícia má ešte stále priestor na rokovania v najbližšiích dňoch a pripomenul, že naďalej je ochotný opustiť vládu, ak by to bola podmienka demisie premiéra Igora Matoviča. Informoval o tom portál Aktuality.sk.

Na snímke minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS) sa rozpráva s novinármi a v pozadí predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) prichádza na 85. rokovanie vlády SR v Bratislave 17. marca 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Ak budú argumenty predĺžiť núdzový stav dostatočné, zahlasujeme za, uviedol Sulík

Šéf SaS sa ku koaličnej kríze vyjadril aj na sociálnej sieti. „Strana Sloboda a Solidarita je jednotná ako asi ešte nikdy. Každý jeden z nás si je vedomý následkov našich krokov, ale najmä jasne vidíme, kam sa Slovensko uberá, ak sa niečo nezmení. Som presvedčený, že ani členovia hnutia OĽaNO nechcú hrať vabank s našou krajinou. Pred voľbami bojovali za spravodlivosť a zodpovednú vládu. Určite medzi sebou dokážu nájsť niekoho, kto ich bude reprezentovať lepšie."