Richard Sulík tiež dodal, že jeho strana si nedáva žiadne podmienky pre vstup do prípadnej koalície. Strana podľa Sulíka oceňuje, že rovnako ani žiaden z ich preferovaných koaličných partnerov si nekladie „akési kardinálne podmienky“ pre vstup do koalície.

Opätovne tiež vylúčil rokovanie a vstup do koalície so Smerom-SD, SNS a ĽSNS. SaS bude mať podľa Sulíka záujem o minimálne jeden ekonomický rezort, čiže financie, hospodárstvo, dopravu alebo pôdohospodárstvo, a o jeden ďalší rezort.

„Prednostne to bude taký rezort, kde bol náš program vyhodnotený ako najlepší a kde máme najvhodnejších ľudí,“ dodal. Ministrom financií chce byť Sulík v prípade, že jeho strana bude mať druhý najvyšší počet v pravicovej koalícii.

Šéf SaS tiež povedal, že v prípade účasti v koalícii nebude siahať na žiadne dôchodky a bude sa snažiť, aby bolo ich vyplácanie spravodlivé.

Ak bude mať Lucia Ďuriš Nicholsonová rovnaký alebo vyšší počet preferenčných krúžkov ako v parlamentných voľbách pred štyrmi rokmi, vráti sa podľa Sulíka z Bruselu do slovenskej politiky.

L. Nicholsonová bola v máji 2019 zvolená za SaS do Európskeho parlamentu (EP) a momentálne je predsedníčkou Výboru EP pre zamestnanosť a sociálne záležitosti.

Za najdôležitejšiu úlohu novej vlády považujú v SaS obnovenie spravodlivosti, nastolenie právneho štátu a postavenie pred spravodlivý súd všetkých, „ktorí našu krajinu roky drancovali“.

SaS tiež svojim voličom garantuje, že nebude súhlasiť so žiadnymi vyššími daňami.