Predsedom SaS zostáva Richard Sulík. Svojho protikandidáta Jozefa Kollára porazil trinástimi hlasmi. Za Sulíka v sobotu na kongrese v Prešove hlasovalo 134 delegátov a za Kollára 121 delegátov.

Priebeh volieb predsedu SaS odobroval notár. Ten osvedčil, že všetko prebehlo v súlade s volebným poriadkom liberálov.

R. Sulík sa chce s J. Kollárom dohodnúť na tom, aké zmeny urobiť, ktoré on navrhoval urobiť. Podľa neho SaS napriek otvorenému boju o post predsedu je jednotnou stranou. „Vzťahy sú veľmi dobré,“ povedal s tým, že na kongres prišlo 257 členov z 280. „Voľby neboli spochybnené protikandidátom, ani notárom,“ dodal.

Porazený kandidát J. Kollár zatiaľ zo strany odísť nechce. „Nikdy nehovor nikdy. Na teraz nevidím dôvod na prudké pohyby,“ povedal na tlačovej besede. Má však dve podmienky.

„Záleží ako sa v najbližšom období zachová víťaz. Podmienky som mal dve na spoluprácu. Prvá je mäkká, že z môjho volebného desatora, si Sulík niektoré body osvojí. Druhá podmienka je tvrdá, že nebude krágľovať ľudí, ktorí verejne deklarovali podporu mojej kandidatúre. Pri splnení týchto podmienok som pripravený spolupracovať,“ vyhlásil J. Kollár s tým, že je jeden zo zakladajúcich členov SaS. Sulík sľúbil, že krágľovať nebude. Chce spraviť hrubú čiaru a ísť ďalej.

Podľa J. Kollára je slušné akceptovať staronového predsedu. Pripustil, že na niektoré veci majú so Sulíkom rozdielne názory. „Kampaň bola korektná a slušná. Život je ako bonboniéra, nikdy nevieš, ktorú časť z nej ochutnáš. Dnes išla karta Richardovi,“ dodal J. Kollár.

Sulík ostáva šéfom SaS

Zdroj: SITA

Foto - SITA