Minister financií Igor Matovič pred rokom vyzval ministra hospodárstva Richarda Sulíka, ,,aby vyrazil zo štátnych služieb škodnú - Andreja Holáka,“ reaguje expremiér na zadržanie Holáka Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA) v rámci akcie Mýtnik II.

Andrej Holák
Neprehliadnite

NAKA zadržala bývalého podpredsedu Úradu pre verejné obstarávanie A. Holáka a ďalšie osoby

Matovič na sociálnej sieti označil Holáka za verného sluhu Fica a Pellegriniho, či zlodeja, ktorý ,,uzavrel v mene štátu zmluvu na právne služby za 582 eur na hodinu!“ Zároveň konštatuje, že Sulík tak zo ,,záhadných“ dôvodov nechal Holáka ,,pri hrante ďalší rok“, pokiaľ si poňho neprišla NAKA. 

Na snímke vicepremiér a minister financií Igor Matovič (OĽANO) počas tlačovej konferencie Ministerstva financií SR na tému Informácie z rokovaní v Pittsburghu o budúcnosti U. S. Steel Košice 14. mája 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

OĽANO vyzvalo Sulíka, aby odvolal Holáka z funkcie v MH Manažmente

,,V poslednej dobe sa akosi rozmáhajú podozrenia, kedy nedokážem pochopiť, prečo si niektorí ministri doslova mojkajú vo svojej blízkosti mafiánskych poskokov. Chcem zatiaľ veriť, že za tým nie je zmluva s Diablom,“ uzavrel Matovič.